Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

“Genç Fikirler” Öğrenci Paneli

“Genç Fikirler”  Öğrenci Paneli

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerinin “Eğitim” ve “Din Eğitimi” alanlarında okumaları, düşünmeleri, araştırıp bilgi üretmelerini teşvik etmek amacıyla  “Genç Fikirler” Öğrenci Paneli düzenliyor.

 

“Genç Fikirler” Öğrenci Paneli; Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrencilerin, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donanarak bilimsel, sosyal, kültürel, edebi ve meslekî yönden gelişmeleri ve geleceğe hazırlanmalarını; hür ve bilimsel düşünme gücüne, sağlıklıbir dünya görüşüne sahip, topluma karşı sorumluluk duyan, okuyan, düşünen, yorumlayan, yapıcı, üretken ve özgüven sahibi bireyler olarak yetişmelerini amaçlıyor.

 

Mart ve nisan aylarında Anadolu imam hatip liselerinde iki oturum halinde gerçekleştirilecek panellere “Söz Bizde!” demek isteyen gönüllü öğrenciler bireysel ve/veya grup halinde başvurabilecek.

 

Öğrenciler, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün “Eğitim” ve “Din Eğitimi” alanlarında belirlediği “Eğitimde Etkili İletişim ve Beklentilerimiz”, “İnternet ve Sosyal Medya Bağlamında Eğitimin Sorunları”, “Modern Çağda Duygu, Düşünce, Davranış ve Beklentilerimiz”, “Cumhuriyet Dönemi Din Eğitimi ve Öğretimi”, “İmam Hatip Okullarının Gelecek Vizyonu”, “Erdemli ve İdeal Öğrencilerin Yetiştiği Okul İklimi” konularından birini seçecek.

 

Öğrenciler, danışman öğretmenler rehberliğinde, seçtikleri konu ile ilgili fikir ve düşüncelerini, tespit ettikleri sorun ve çözüm önerilerini içeren bildirilerini hazırlayacak; öğretmen, öğrenci ve velilerinin dinleyici olarak katılacağı oturumlarda sunacaklardır. Panel soru-cevap bölümü ile sona erecektir.03-03-2016

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.