Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

“Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması ve “Genç Bilâller” Ezan Okuma Yarışması Türkiye Finalleri Samsun’da Yapıldı

“Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması ve “Genç Bilâller” Ezan Okuma Yarışması Türkiye Finalleri Samsun’da Yapıldı

 

“Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması ve “Genç Bilâller” Ezan Okuma Yarışması Türkiye Finalleri Samsun’da Yapıldı

 


Anadolu imam hatip lisesi öğrencileri arasında geleneksel olarak yapılan yarışmaların Türkiye finalleri, 17 Mayıs 2015 Pazar Samsun’da, Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin koordinatörlüğünde, coşkulu bir ortamda ve yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Programın başında; Okul Müdürü Zahit KÖSEOĞLU, Samsun İl Millî Eğitim Müdürü Aytekin YILMAZ, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ ve Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN birer konuşma yaptılar.

 

“KUR’AN’IN GENÇ MUHAFIZLARI” HAFIZLIK YARIŞMASI

“Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması’na bölgelerini temsilen, on bölgeden bölge birincileri; Muhammed DERTLİ (Kahramanmaraş Sütçü İmam Anadolu İmam Hatip Lisesi), Muhammed Furkan OĞUZ  (Siirt Anadolu İmam Hatip Lisesi), Ebubekir DEMİRTAŞ (İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi), Ömer Faruk MUTLU  (Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi), Yunus Emre YANAZ (İstanbul-Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi), Nurullah AÇIKALIN (Bolu-Gerede Anadolu İmam Hatip Lisesi), Abdurrahim AYDIN (Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi), Abdullah Mohammed ALİ      (Konya-Karatay Uluslararası Mevlana Anadolu İmam Hatip Lisesi) Abdulaziz Muhammed ABDULKADİR (Kayseri-Kocasinan Uluslararası Mustafa Germirli Anadolu İmam Hatip Lisesi) ve Erol ŞEN (Amasya Anadolu İmam Hatip Lisesi) katıldılar.

 

Yarışma sonucunda; İstanbul-Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Yunus Emre YANAZ birinci, Siirt Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Muhammed Furkan OĞUZ ikinci ve Kayseri-Kocasinan Uluslararası Mustafa Germirli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Abdulaziz Muhammed ABDULKADİR üçüncü oldu.

 

 

“GENÇ BİLÂLLER” EZAN OKUMA YARIŞMASI

Genç Bilâller” Ezan Okuma Yarışması’na da yine bölgelerini temsilen, on bölgeden bölge birincileri; Halil İbrahim BAYSAN (Eskişehir-Odunpazarı Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi), Furkan BAŞKÖYLÜ (Rize-İkizdere Anadolu İmam Hatip Lisesi), Sefa MUSLU (Amasya Anadolu İmam Hatip Lisesi), Muhammed Bahaeddin ATABEY (Konya-Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi), Halil İbrahim YÜCEL (Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi), Ahmet Yağmur KUCUR (İstanbul-Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi), Enes GARPASLAN (Kastomonu-Taşköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi) Samet SAĞLAM (Tekirdağ-Çorlu Anadolu İmam Hatip Lisesi), Harun KAYA (Hakkâri Anadolu İmam Hatip Lisesi) ve Fatih TÜRK (Aksaray Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi) katıldılar.

 

Yarışma sonucunda; Amasya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Sefa MUSLU birinci, İstanbul-Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Ahmet Yağmur KUCUR ikinci ve Eskişehir-Odunpazarı Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Halil İbrahim BAYSAN üçüncü oldu.

 

  

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü F Blok Yenimahalle/ANKARA - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.