Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Arapça Öğretim Programlarının Yenilenmesi Çalıştayı Afyonkarahisar’da yapıldı

Arapça Öğretim Programlarının Yenilenmesi Çalıştayı Afyonkarahisar’da yapıldı

Arapça Öğretim Programlarının Yenilenmesi Çalıştayı, 12-16 Ekim 2015 tarihlerinde Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi.

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Dr. Ahmet İŞLEYEN başkanlığında gerçekleştirilen çalıştay, Daire Başkanlığı bünyesindeki Arapça Program ve Kitap Yazım Komisyonu üyelerinin yanı sıra çeşitli ilahiyat fakülteleri, eğitim fakültelerinin Arapça öğretmenliği bölümü ile edebiyat fakültelerinin Arap dili ve edebiyatı bölümlerinde görev yapan 25 akademisyen ile bu fakültelerden mezun olan 22 öğretmenin katılımıyla yapıldı.

 

Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ’ın da katıldığı çalıştayda; 9-12. sınıflar İkinci Yabancı Dil Arapça Öğretim Programı, Anadolu İmam Hatip Liseleri 9-10. sınıflar Arapça Dersi Öğretim Programı ve Anadolu İmam Hatip Liseleri 11-12. sınıflar Mesleki Arapça Dersi Öğretim Programları ele alındı.

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.