Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Bakan Selçuk'tan örgün eğitimle birlikte hafızlık yapan öğrencilere ziyaret

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çeşitli açılış ve toplantılara katılmak üzere gittiği Düzce'de, "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" uygulayan Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti.  
Bakan Selçuk'tan örgün eğitimle birlikte hafızlık yapan öğrencilere ziyaret

Ziyaret programı, öğrenciler tarafından Bakan Selçuk adına dikilen 30 fidan sertifikasının takdimi ile başladı. Bakan Selçuk, sertifika töreninden sonra okulda inovasyon, robot, kodlama, elektronik, mühendislik ve modelleme, bilim uygulamaları, uzay ve havacılık,  fikir ve edebiyat, müzik, 3D cep sinema gibi 10 farklı atölye ve 2 eğitim alanından oluşan Türkiye'de okul bünyesinde kurulan ilk STEAM merkezini inceledi.  

Tematik alanlarda verilen eğitim ürünlerini tek tek gezen Bakan Selçuk, "Okulumuzun başarılarını biliyor ve takip ediyoruz, örnek teşkil eden bu başarıyı ve çalışmaları tüm Türkiye'ye göstermek için buradayız." dedi. Tasarımı ve kurgusu özgün olan merkezde öğrencilerle birlikte fotoğraf çektiren Bakan Selçuk, öğretmenlere ve okul yöneticilerine teşekkür etti.

Fikir ve edebiyat atölyesinde kız öğrenciler ile buluşan Bakan Selçuk,  Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün OKU-YORUM projesi ve okul bünyesinde yapılan münazara etkinlikleri hakkında bilgi aldı. 

Liselere giriş sınavına hazırlanan 8. sınıf öğrencilerini de ziyaret eden Bakan Selçuk, hafız öğrencilerle sohbet ederek merkezi sınavda başarılar diledi.

Okul ziyareti, Bakan Selçuk'un okul bahçesinde hatıra fidanı dikmesiyle sona erdi.

05-04-2021

05-04-202105-04-202105-04-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.