Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Eğitim Yöneticilerine Yönelik Kurum Kültürü Oluşturma Semineri Yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Anadolu imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokulu müdürleriyle 10-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında “Kurum Kültürü Oluşturma Semineri" ile Erzurum´da  buluştu.
Eğitim Yöneticilerine Yönelik Kurum Kültürü Oluşturma Semineri Yapıldı

10-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında Erzurum Aziziye Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde Anadolu imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokulu müdürlerine yönelik Kurum Kültürü oluşturma semineri  düzenlendi.

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ’ın da katıldığı programa Muş Üniversitesi Rektörü Ahmet Fethi POLAT, ÖNDER Genel Başkanı Halit BEKİROĞLU, İHH Genel Başkanı Bülent YILDIRIM, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Avcı, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Daire Başkanı Bekir Şirin, Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ nden Prof. Dr. Nurullah ALTAŞ,  Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Mustafa AĞIRMAN, Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan ÖGE, Erzurum Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ nden Doç. Dr. Yasin KURBAN, Salih KÖSE Bey, Yakutiye Kâzım Karabekir imam hatip ortaokulu Müdürü Fahri GÜZEL sunumları ve söyleşileriyle katkı sağladılar.

Programda eğitim görevlilerince, eğitimde değer merkezli rehberlik ve liderlik, milli eğitim mevzuatında yenilikler, proje okulları vizyon belgeleri, eğitim yönetiminde manevi liderlik, liderlik özellikli yöneticiler, din öğretimi ve sivil toplum ilişkileri, eğitim yöneticilerinin insan ilişkileri gibi başlıklarda seminerler verildi. 

Örnek uygulamalar başlığında etkinlik ve uygulamalarıyla öne çıkan çalışmalar okul müdürleriyle paylaşıldı.

Serbest kürsü başlığında okul müdürleri, fırsatlar ve tehditler, tecrübe paylaşımı, sorunlar ve çözüm yolları gibi başlıklarda diğer okul müdürleriyle düşüncelerini paylaşma imkânı buldular.

Çalıştaylarda ise; imam hatip okullarında sık rastlanan öğrenci sorunları, teknolojinin eğitimde kullanımı, akademik başarıyı artırmak için yapılacak çalışmalar, günümüz marjinal düşünce akımları ve okullarımız, eğitim yöneticiliğinde örnek uygulamalar, karşılaşılan problemler ve çözüm yolları, öğretmenlerin meslekî gelişimi için yapılan-yapılacak çalışmalar  gibi konularda okul müdürleriyle birlikte değerlendirmeler yapıldı.   

Genel Müdürlüğümüz personelinden Hakan ÖCAL ve Sevra Betül ALPEREN koordinesinde gerçekleştirilen ve oldukça verimli geçen seminer ve çalıştay programı değerlendirme oturumu ile sonlandırıldı.

20-07-201720-07-201720-07-201720-07-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.