Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Fizik ve Kimya Branşındaki Öğretmenlerimize Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri Erzurum’da Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüz, Anadolu imam hatip liselerinde görev yapan Fizik ve Kimya öğretmenlerine yönelik bu yıl ilk defa hizmet içi eğitim semineri düzenledi. Seminerler, 20-24 Temmuz 2015 tarihlerinde Erzurum Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde “Öğretim Yöntem ve Teknikleri Semineri” başlığıyla gerçekleştirildi.
Fizik ve Kimya Branşındaki Öğretmenlerimize Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri Erzurum’da Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüzce, bir taraftan yıl içerisinde okul yöneticilerimiz için kurslar düzenlenirken öte yandan yaz tatillerinde gerçekleştirilen meslek ve kültür dersleri hizmet içi eğitim seminerlerinin çeşitliliği artırılmakta ve kalitesi yükseltilmektedir. Bu yıl, ilk defa birçok alanda “kültür dersi” öğretmenlerine yönelik hizmet içi eğitim seminerleri planlandı. Bu seminerler Fizik ve Kimya dersleri ile Erzurum’da başladı.

Seminerde; Prof. Dr. Ali Rıza AKDENİZ, Prof. Dr. Ahmet GÜRSES, Yrd. Doç. Dr. Faik KARATAŞ, Yrd. Doç. Dr. Hanefi ERÇOŞKUN, Uz. Öğretmen Neşever GÜR, Uz. Öğretmen İrfan BİLİCİ, Prof. Dr. Necmettin TOZLU, Prof. Dr. Mustafa AĞIRMAN ve Prof. Dr. Nasrullah HACIMÜFTÜOĞLU öğretmenlerle buluştu.

Katılımcı öğretmenlerimiz, ilgili öğretim elemanlarının sunumlarıyla kendi alanlarında eğitim aldıktan sonra eğitim felsefesi ve genel kültür alanlarında doyurucu ve verimli konferanslara katıldılar. Ayrıca Erzurum’un tarihi ve kültürel mekânlarını ziyaret ettiler.

Seminerlerin sabah oturumlarında alan derslerine yönelik sunumlar, öğleden sonraki oturumlarında konferanslar, akşam oturumlarında ise Anadolu imam hatip liselerinde fizik ve kimya öğretimi üzerine yapılan kalite çalıştayları gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Uzmanları Hasan ÖZARSLAN ve Ali Kemal ACAR koordinesinde gerçekleştirilen Anadolu İmam hatip liselerinde görev yapan Fizik ve Kimya branşındaki öğretmenlerimiz için düzenlenen hizmet içi eğitim seminerine, Erzurum İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Samih KIR ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Abdülhalik BAŞ da ziyarette bulundular. Abdülhalik Baş, Genel Müdürlüğümüz çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Oldukça yoğun ve istifadeli geçen seminerler, sertifika töreniyle son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.