Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

"Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması" ve "Kur´an´ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması" Bölge Finalleri Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüz tarafından Anadolu imam hatip lisesi öğrencileri arasında düzenlenen ve geleneksel hale gelen "Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması" ve "Kur´an´ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması" Bölge Finalleri tamamlandı.  


 

Bolu, Amasya, Erzincan, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Aksaray, Kırşehir, Muğla, Edirne ve İstanbul’da 12 Nisan 2015 Pazar günü, saat 10.00’da eş zamanlı olarak gerçekleştirilen yarışmaların ilk aşamasında "Kur´an´ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması", ikinci aşamasında ise "Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması" bölge finalleri gerçekleştirildi.

 

Türkiye genelinde toplam 778 öğrencinin başvurduğu Hafızlık yarışmasının bölge finalinde birinci olan öğrenciler ve toplamda 2806 öğrencinin başvurduğu Ezan okuma yarışmasının bölge finali birincileri 17 Mayıs 2015 Pazar günü Samsun’da gerçekleştirilecek "Kur´an´ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması” ve "Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması” Türkiye finaline katılmaya hak kazandılar.

 

 

 

  

  

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.