Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüzün Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Genel Müdürümüzün Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

            

Sayın okul yöneticilerimiz,  değerli öğretmenlerimiz, kıymetli veliler ve sevgili öğrenciler!

Geleceğe dönük umutlarımızın kaynağı, ülkemizin güvencesi, varlığımızın, değerlerimizin ve kültürümüzün teminatı olan öğrencilerimizin; sağlıklı bir din anlayışı edinmesi, ilim, irfan ve ahlâkla yoğrulması için çalışacağımız yeni bir eğitim-öğretim yılına daha başlamış bulunuyoruz.

Her zaman öğrencilerimize mümkün olan en iyi eğitimi vermenin çabası içinde olan, milletimizin alın teri, emeği ve duaları ile her geçen gün kalitesini artırarak vakur adımlarla geleceğe yürüyen ve artık tüm öğrencilerimiz için çekim merkezi haline gelen okullarımızın nitelikli eğitim yarışında yeni eğitim öğretim yılında da yenilenen öğretim programları ile zirveleri zorlayacağına inanıyorum.

“İki günü birbirine eşit olan zarardadır” hadis-i şerifini kendimize şiar edinerek geleceği inşa etme yolunda hep birlikte bu eğitim öğretim yılında da öğrencilerimize sunacağımız nice güzel imkânın heyecanını duyuyorum.

Bu duygular içerisinde,

Yeni eğitim öğretim yılında maddi ve manevi gayret göstererek öğrencilerinin en iyi şekilde yetişmesi için çaba harcayan eğitim yöneticilerimiz;

Üstün fedakârlıklar göstererek geleceğimizi inşa edenöğretmenlerimiz;

Eğitim öğretim sürecinde her türlü desteği sağlayan velilerimiz,

Milletimizin ve insanlığın umut ışığı sevgili öğrencilerimize hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan temenni ediyorum.

 

Nazif Yılmaz  

Din Öğretimi Genel Müdürü

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.