Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Hafızların Eğitim Gördüğü AİHL Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Hafızların eğitim gördüğü Anadolu imam hatip lisesi müdürü, ilgili müdür yardımcıları ve öğretmenlerin katılımıyla Ankara’da bir toplantı gerçekleştirildi.
Hafızların Eğitim Gördüğü AİHL Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

12 Şubat 2015 tarihinde, Ankara Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Otelinde gerçekleştirilen toplantıya, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan ERKUL, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Yusuf AKBAŞ ve daire başkanlıklarının bünyesindeki uzmanlar katıldı.

 

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ’ın açış konuşması ile başlayan toplantıda; Türkiye’de hafızlık eğitimi ve millî eğitim sistemi içerisinde hafızlık, hafızların eğitim gördüğü Anadolu imam hatip liselerinin amacı ve işleyişi, okullarda gerçekleştirilen ve planlanan mesleki gelişim, akademik gelişim ve sosyal-kültürel gelişime yönelik faaliyetler, okullarda yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri, gerçekleştirilen rehberlik uygulamaları, öğretmen ve idarecilerin mesleki gelişimleri konuları ele alındı, görüş alışverişinde bulunuldu. Okullarda gerçekleştirilen örnek uygulamalar, projeler ve etkinlikler hakkında bilgi paylaşımı sağlandı.

 

Verimli geçtiği ve bundan sonraki planlamalara büyük katkılar sağlayacağı katılımcılar tarafından ifade edilen toplantı, Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan ERKUL’un teşekkür konuşması ile tamamlandı.

 

 

 

 

  Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.