Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

İmam hatip okullarına yönetici vizyon seminerleri

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, imam hatip okullarında görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik düzenlenen "İmam Hatip Okulları Yönetici Vizyon Seminerleri" kapsamında Antalya, Burdur ve Isparta'da görev yapan yönetici ve öğretmenlerle bir araya geldi. 
İmam hatip okullarına yönetici vizyon seminerleri

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Bakanlığın güncel politikaları ve 2023 Eğitim Vizyonu bağlamında Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Meslekî Gelişimlerinin Yeniden Yapılandırılması hedefiyle imam hatip okullarında görev yapan yönetici ve öğretmenlerin meslekî bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine sürekli katkı vermek, eğitim-öğretim hizmetlerinin daha verimli ve nitelikli yürütülmesini sağlamak amacıyla "İmam Hatip Okulları Yönetici Vizyon Seminerleri" düzenleniyor.

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, bu kapsamda Antalya, Burdur ve Isparta'da görev yapan yönetici ve öğretmenlerin katılımyla bir araya geldi. Söz konusu bu seminerler, belli periyotlarla devem edecek.

Düzenlenen bu seminerlerle, imam hatip okulları arasındaki iş birliği ve iletişimin güçlendirilmesi, tecrübe ve örnek uygulama paylaşımı, eğitimdeki ulusal standartların yakalanması ve bu bağlamda iyi örneklerin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, bu amaçla, Hizmet İçi Eğitim Faaliyetleri (HEF), Eğitim Yöneticiliği Vizyon Seminerleri, Öğretmen Yaz Eğitim Programları (ÖYEP), Öğretmen Gelişim Programı (ÖGEP), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP), Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP), Tashîh-i Hurûf Kursları, Zümre Buluşmaları gibi farklı başlıklarda meslekî ve kişisel gelişim faaliyeti gerçekleştiriliyor.  

26-01-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.