Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma, Kur´an´ın Genç Muhafızları Hafızlık ile Genç Bilaller Ezan´ı Güzel Okuma Yarışmalarının 34.´sü gerçekleştirildi

Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma, Kur´an´ın Genç Muhafızları Hafızlık ile Genç Bilaller Ezan´ı Güzel Okuma Yarışmalarının 34.´sü gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüz tarafından her yıl düzenlenen “Genç Sadâ Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması”, “Kur’an’ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması” ve “Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması”nın 2018 yılı Türkiye finali gerçekleştirildi.

5 Mayıs Cumartesi günü Genç Sada Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması´nın 34. Türkiye Finali Uşak ilimizde, 6 Mayıs Pazar günü de Sayın Müsteşarımız Yusuf Tekin´ in iştirakleriyle  Kur´an´ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması ile Genç Bilaller Ezan´ı Güzel Okuma Yarışması´nın 34. Türkiye Finali Manisa´da gerçekleştirildi.  

Uşak Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen Genç Sada Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması´na Vali Salim Demir, Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Duru, İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Manisa´da gerçekleştirilen Kur´an´ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması ile Genç Bilaller Ezan´ı Güzel Okuma Yarışması´na Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Vali Mustafa Hakan Güvençer, Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, İl Millî Eğitim Müdürü İsmail Çetin ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik katıldı.

Yarışmalar sonunda dereceye giren öğrencilerimiz:

Genç Sada Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması

1. Burak Yıldırım, İSTANBUL-Bakırköy-Bakırköy Anadolu İmam Hatip Lisesi
2. Abdullah Arfat, ERZURUM-Yakutiye-Erzurum Anadolu İmam Hatip Lisesi
3. Eyyüp Kuşbey, DENİZLİ-Merkezefendi-Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi

Kur’an’ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması

1. Ebubekir Kaçan, ERZURUM-Yakutiye-Erzurum Anadolu İmam Hatip Lisesi.
2. Halil Ay, İZMİR-Karabağlar-İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi.
3. Muhammed Odacıoğlu, ANKARA-Yenimahalle - Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi.

Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması 

1. Ahmet Yağmur Kucur, İSTANBUL-Kadıköy-Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi.
2. Samet Uzun, KOCAELİ-Çayırova-Şehit Er Mücahit Okur Anadolu İmam Hatip Lisesi.
3. Burak Şahin, ANKARA-Yenimahalle-Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi.  

 

07-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-2018

 

Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü F Blok Yenimahalle/ANKARA - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.