Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Uluslararası AİHL´lerdeki Öğretmenlere Türkçe Öğretim Semineri

75 Ülkeden Öğrencilerin Öğrenim Gördüğü Uluslararası AİHL´lerdeki Öğretmenlere Türkçe Öğretim Semineri Bursa´da Yapıldı
Uluslararası AİHL´lerdeki Öğretmenlere Türkçe Öğretim Semineri

Uluslararası Anadolu imam hatip liselerindeki 75 ülkeden gelen uluslararası öğrencilere Türkçe öğretmek için Uluslararası okullarımızda görev yapan Türkçe öğretmenlerine “Yabancılara Türkçe Öğretimi” Semineri, Ankara Üniversitesi Bursa TÖMER şubesi iş birliğinde Bursa’da yapıldı. 

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da uluslararası Anadolu imam hatip liselerinde görev yapan ve yabancı öğrencilere Türkçe öğreten öğretmenlerin kendilerini geliştirmeleri ve alanda yaşanan gelişmeleri yakından takip etmeleri amacıyla “Yabancılara Türkçe Öğretimi” semineri, Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 

 

Seminere Uluslararası Anadolu imam hatip liselerinde yabancı öğrencilere Türkçe öğretmekle görevli öğretmenler katıldı. Haftalık 30 saat dersten oluşan seminer, 9-13 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Semineri Ankara Üniversitesi Bursa TÖMER şubesi eğitimcileri verdi. 

 

Çalışmanın uluslararası Anadolu imam hatip lisesinde yapılmış olması; hem katılımcıların teori-pratik ilişkisi kurmasını hem de yaşayarak öğrenme imkânını sunması açısından verimli olduğu ifade edildi. Katılımcılar gerek öğretim görevlilerinin sunumları, gerek yaptıkları paylaşımlar gerekse de ev sahipliğinden duydukları memnuniyeti ifade ederek, seminerin yeni bakış açıları kazandırdığı ve son derece faydalı olduğunu ifade ettiler.

Yabancılara Türkçe Öğretimi SemineriYabancılara Türkçe Öğretimi SemineriYabancılara Türkçe Öğretimi SemineriYabancılara Türkçe Öğretimi Semineri

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.