Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

15 Temmuz Şehitlerimize Rahmet, Gazilerimize Minnet, Kahramanlarımıza Şükran Duygularımızla!..

Genel  Müdürümüz Nazif Yılmaz 15 Temmuz darbe kalkışmanın 4. yıldönümünde mesaj yayımlayarak şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet, kahramanlarımızı şükran ile andı; din eğitiminin sağlıklı bir şekilde verilmesinin önemine dikkat çekti.
15 Temmuz Şehitlerimize Rahmet, Gazilerimize Minnet, Kahramanlarımıza Şükran Duygularımızla!..

15 Temmuz Darbe Kalkışmasında Canlarını Fedâ Eden Şehitlerimize Rahmet, Gazilerimize Minnet,  Kahramanlarımıza Şükran Duygularımızla!..

15 Temmuz 2016'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye'mizin millî birlik ve beraberliğini hedef alan hain darbe girişimine milletçe tek yürek karşı duruşumuz, istiklal ve de istikbalimizin bekası noktasında verilmiş destansı bir mücadeledir. 15 Temmuz, milletimizin maruz kaldığı en büyük ihanetlerden birinin yıl dönümüdür. Referansını dinden aldığını iddia ederek yıllarca insanlarımızın dinî duygularını sinsi emellerine alet eden FETÖ, vatanımıza, millî birlik ve beraberliğimize, kardeşliğimize, istiklal ve istikbalimize kastetmiştir. Ancak tarih boyu emsalsiz kahramanlıklara imza atmış necip milletimiz o kara gecede genci yaşlısıyla, kadını erkeğiyle, yediden yetmişe bu hayâsızca akına karşı gövdesini siper ederek FETÖ mensuplarının hain emellerine ulaşmasına izin vermemiş, millî birlik ve kardeşliğine, millî irâdesine sahip çıkmıştır.

 

15 Temmuz hain darbe girişimi açıkça göstermiştir ki; din konusundaki yanlış dinî bilgi birçok bireysel ve sosyal soruna neden olmakta, doğru şekilde karşılanmayan her türlü ihtiyaç istismara açık hale gelmektedir. 15 Temmuz acı tecrübesi bizlere, devletin denetim ve himâyesinde verilen sahih din eğitiminin üzerinde durmanın ne kadar hayatî önemde olduğunu bir kere daha göstermiştir. Bu noktadan hareketle Din öğretimi Genel Müdürlüğü olarak üzerimize aldığımızın sorumluluğun farkındayız. Bu nedenle Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızdaki öğrencilere 4. sınıftan 12. sınıfa kadar Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersiyle; 5. sınıftan 12. sınıfa kadar Din-Ahlâk-Değerler alanındaki seçmeli Kur'an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgileri dersleriyle; Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında ise hem temel İslam bilimleri dersleri hem de eğitim süreçleriyle sahih dinî bilgi verme hususunda azami gayret gösteriyoruz. Aynı zamanda kemiyeti ihmal etmeden keyfiyeti merkeze alan bir anlayışla, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza, yaşayacakları çağın bilgisini vermeyi ve çağın becerilerini kazandırma amacıyla büyük bir gayret ve çaba gösteriyoruz. Verdiğimiz eğitimle; öğrencilerimizi millî, manevi, ahlaki ve insani değerlere sahip, kendi kültürüyle bütünleşmiş, farklı kültürlerle barışık, ülkesine ve insanlığa faydalı olma idealine sahip bireyler olarak yetiştirme noktasında emin adımlarla ilerliyoruz. Bu gayret bir taraftan sağlıklı din eğitiminin verilmesini temin edip sapkın fikirlerin ortaya çıkmasına engel olacak diğer taraftan Batıda hortlatılan İslam karşıtlığını engelleyecektir.

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak, 15 Temmuz'un tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olduğunu unutmamak, unutturmamak ve darbe girişimine karşı milletimizin ortaya koyduğu direniş ruhunu canlı tutmak için faaliyetlerimizi aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz. 

15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıl dönümünde, gözlerini kırpmadan, tankların karşısına dikilen, kurşunlara göğsünü siper eden ve şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. 

15 Temmuz'da yediden yetmişe tarihî destanı yazan necip milletimizin de 15 Temmuz destansı kahramanlığını kutluyorum.

15-07-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.