Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

16 İlden Katılan Okul Müdürlerine Yönelik “Eğitim Yönetimi Semineri” Gerçekleştirildi.

16 İlden Katılan Okul Müdürlerine Yönelik “Eğitim Yönetimi Semineri” Gerçekleştirildi.

16 ilin imam hatip ortaokulları ve Anadolu imam hatip liseleri müdürleri ile Erzurum’da “Eğitim Yönetimi Semineri” düzenlendi.

 

14-18 Aralık 2015 tarihleri arasında Erzurum Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde gerçekleştirilen seminere; Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Sivas, Tunceli, Van illerinde görev yapmakta olan imam hatip ortaokulu ve Anadolu imam hatip liselerinin müdürleri iştirak ettiler.  

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ’in katılımcılara telekonferans yöntemiyle seslendiği seminerimize;

·      Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf TEKİN,

·      Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ,

·      Rehberlik ve Denetim Başkanı Atıf ALA,

·      Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet POLAT,

·      Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah HACIMÜFTÜOĞLU,

·      Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Birol AKGÜN,

·      Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa AĞIRMAN,

·      MEB Müşaviri Ercan DEMİRCİ,   

·      Araştırmacı – Yazar Dr. Adem ERGÜL ve Veli KARATAŞ,

·      Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Daire Başkanı Akif BÜYÜKERGENE,

·      Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanları; İhsan ERKUL, Osman DEMİRGÜL, Mehmet Nezir GÜL, Abdulhalik BAŞ, Yusuf AKBAŞ ve Şube Müdürü Ömer ŞENGÜL, sunumları ve söyleşileriyle katkı sağladılar.

 

Programda eğitim görevlilerince; İnceleme, Soruşturma, Muhakkiklik ve Rehberlik Denetimleri, İnsan Yönetiminde Etkili İletişim ve Protokol Kuralları, Bütçe Kullanımı, Para Yönetimi, Yatılılık, Bursluluk İş ve İşlemleri, Milli Eğitim Politikaları ve Eğitim Yönetimi, Medeniyet Öncülerimizden Lider Davranışlar, Eğitim Yönetiminin Felsefi Temelleri, Okulda Sosyal ve Kültürel Faaliyetler, Eğitim Yönetiminde İnsan Kaynaklarından Yararlanma, Proje Hazırlama ve Yönetme Esaslarına Genel Bir Bakış, İslam Dünyası ve Yaşanan Sorunlar, Geçmişten Geleceğe Ülkemizde Din Eğitimi, İslam Dünyasında Değişen Dinamikler ve Türkiye gibi başlıklarda seminerler verildi.

 

Çalıştaylarda ise; öğrenci başarısı, eğitimle ilgili özgün ve örnek uygulamalar, okul ve okuma kültürünü, ideal yönetici, velilerin eğitim ve yönetim süreçlerine katılımı (Evin Okula Yakınlaştırılması ve Değişen Anne Baba Rolleri Projesi) vb. konularda okul müdürleriyle birlikte değerlendirmeler yapıldı.

 

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN’ın moderatörlüğünde yapılan Erzurum il oturumunda; Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SEKMEN, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet ÇİÇEKLİ, Erzurum İl Müftüsü Celal BÜYÜK, Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut YAYLALI, imam hatip okulları ile ilgili çalışmalara verdikleri desteği, bu okullardan beklentilerini ve geleceğe dair öngörülerini ifade ettiler.

 

Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği başlıklı oturumda ise Önder Başkanı Halit BEKİROĞLU, aktif oldukları hizmet alanları ve eğitime katkı sağlayabilecekleri konular hakkında bilgi verdi.

 

 

Genel Müdürlüğümüz Milli Eğitim Uzman ve Uzman Yardımcıların koordinesinde gerçekleştirilen ve oldukça verimli geçen seminer programı, Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ’ın kursiyerlere belgelerini vermesiyle sonlandırıldı.23-12-201523-12-2015

23-12-201523-12-2015

23-12-201523-12-2015

23-12-201523-12-2015

23-12-201523-12-2015

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.