Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

2 Birincilik, 2 İkincilik, 2 Üçüncülük ve 4 Adet Teşvik Ödülü Alan Anadolu İmam Hatip Liseleri, TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Finallerine Damga Vurdu!

TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmalarında Anadolu İmam Hatip Liseleri damga vurdu. Finale kalan 21 Anadolu imam hatip lisesinden 11’i ödüle layık görüldü.
2 Birincilik, 2 İkincilik, 2 Üçüncülük ve 4 Adet Teşvik Ödülü Alan Anadolu İmam Hatip Liseleri, TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Finallerine Damga Vurdu!

Ankara Congresium’da gerçekleştirilen TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları Ödül Törenine Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Mustafa Safran, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Fatih Kacır, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne Vekâleten Daire Başkanı Dr. Ahmet İşleyen, Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanımız Uğur Tecir, TÜBİTAK Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Bayraktar ve diğer ilgililer katıldı. 

Kimya ve Coğrafya Alanlarında Birincilik Ödülleri
Kimya alanından birincilik ödülüne “Alternatif Filament Olarak 3 Boyutlu Yazıcılarda Kullanılabilir B4C/RHDPE Mikrokompozitinin Sentezlenip Bağ Oluşturma Kapasitesinin Matematiksel Modellemeler Kullanılarak Araştırılması” isimli çalışmasıyla İstanbul Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Mehmet Sertaç Çekiç layık görülürken, Coğrafya alanında Ankara Yenimahalle Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden “Ankara Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Üzerinde Güneş Enerjisi Üreten Bisiklet Yolu” isimli çalışmasıyla Muhammed Talha Kuran elde etti. 

Değerler Eğitimi Alanında İkincilik Ödülleri
İstanbul Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinden Melisa Bıyık ve Esra Nur Yavuz “Değerler Eğitiminde Kuşak Çatışmasını Fırsata Çevirmenin İmkânı Üzerine Nitel Bir Çalışma” isimli araştırmaları, Samsun Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ayşenur Gören ve İrem Koca “ARDEP (Akran Rehberliği Değerler Eğitimi Programı)’in Uygulanması ve Ahlakî Olgunluk Ölçeği ile Sınanması” isimli araştırmalarıyla ikincilik ödülü aldılar. 

Coğrafya ve Tarih Alanlarında Üçüncülük Ödülleri
Coğrafya alanından Isparta Işıkkent Anadolu İmam Hatip Lisesinden Berkay Şimşek “Gölcük Afet Risk Çalışması” araştırması, Tarih alanında ise Batman Ahmed-i Hani Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ömer Aksoy ve Hamza Okan “Tarihe Yolculuk Atölyesi” isimli araştırmaları ile üçüncülük ödülü kazandılar.  

Teşvik Ödülleri
Değerler Eğitimi alanından Balıkesir Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden İrem Berberoğlu ve Zeynep Tuzluk “Virbil Virüsler ve Bilgisayarların Savaşı Oyunu ile Çocukların İnterneti Güvenli ve Etik Kullanımı” isimli çalışmaları, Matematik alanında Ankara Yenimahalle Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesinden Nusret Atıf Göbütoğlu “Bir Küme Probleminden Hareketle Kriptografik Şifreleme Yöntemi” adlı çalışmasıyla, Sosyoloji alanında Konya Hacı Veyiszade Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Davut Serhan Aydın ve Muhammet Onur Tapu “Algı Yönetimimizi Ele Geçiren Ralite Programları” adlı çalışmalarıyla, Tarih alanında ise Şanlıurfa Millî İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden İlayda Çetindağ ve Emine Nur Subaşı “Göbeklitepe Yılında Göbeklitepe’yi Ne Kadar Tanıyoruz?” adlı çalışmalarıyla teşvik ödüllerine layık görüldüler.

 

 

13-04-201913-04-201913-04-201913-04-201913-04-201913-04-201913-04-2019

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.