Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

7. Türkiye Değer Ödülleri’nde Okullarımızın Büyük Başarısı

Millî Eğitim Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı ve Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi (DEM) işbirliğiyle düzenlenen ve bu yıl "Sabır" temasının işlendiği 7. Türkiye Değer Ödülleri´nde okullarımız büyük başarı gösterdi.
7. Türkiye Değer Ödülleri’nde Okullarımızın Büyük Başarısı

Türkiye Değer Ödülleri gelecekte ülkeye yön verecek genç öğrencilerde ahlaki değerler açısından farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Öğrencilerin sosyal ve duygusal gelişimlerine destek olmak, kendilerine ve topluma yarar sağlayacak temel değerleri aşılamak hedefler arasında yer alıyor. Ayrıca "Değer Ödülü" kategorisinde ödül kazanan öğrencilerin, yakın çevrelerine ve arkadaşlarına rol model olmalarını sağlayarak, okullarda "değerler" kavramı üzerinden gündem oluşturmak da amaçlar arasındadır.

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz’ın katıldığı, bu yıl yedincisi düzenlenen Türkiye Değer Ödülleri´nin teması, "Sabır" olarak belirlendi.

43 bin başvuru arasında dereceye girenlere ödülleri İstanbul´da törenle verildi.

Ödül töreninde, ortaokul seviyesinden 3, lise seviyesinden 3 olmak üzere toplam 6 öğrenci "Değer Ödülü" kategorisinde; 10 öğrenci de "Eser Ödülü" kategorisinde ödüllerini aldı. Törende ayrıca, değer ödülü almaya hak kazanan öğrencilerin, günlük hayatları içindeki başarı öykülerini onların haberi olmaksızın değerlendirmeye taşıyarak ödül almalarını sağlayan 6 öğretmene de ödül verildi.

25-10-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.