Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

8. Türkiye Değer Ödülleri Başvuruları Başladı!

8. Türkiye Değer Ödülleri Başvuruları Başladı!

"Türkiye Değer Ödülleri" ile öğrencilerimizde ve toplumda ahlaki değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek bilinç kazandırmak ve öğrencilerimizin sosyal ve duygusal gelişimini desteklemek amaçlanmaktadır. 

Sekizinci kez yapılıyor!
Milli Eğitim Bakanlığı ve Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi işbirliği ile Türkiye'deki tüm özel ve resmi ortaokul ve orta öğretim kurumlarında öğrenimlerine devam eden öğrencileri kapsayan "Türkiye Değer Ödülleri" projesi 2018-2019 eğitim-öğretim yılını kapsayacak şekilde sekizinci kez yapılacak.

Tema Değer: Güvenilir Olmak
Bundan önce sabır, cesaret, sorumluluk, yardımseverlik, adalet gibi temaları ele alan proje bu yıl tema değer olarak "Güvenilir Olmak" değerini belirledi. 

Türkiye Değer Ödülleri iki ana kategoriden oluşmaktadır:

1. Değer Ödülü Kategorisi 
Ortaokullar ve ortaöğretim kurumlarında, tavır ve davranışıyla "Güvenilir Olmak" değerini en güzel şekilde ortaya koyan, toplum içerisinde bu değere göre hareket eden ve iyi bir insan olma yolunda rol model olan "Güvenilir Olmak" değerini içselleştirerek bulunduğu sosyal çevrede "Güvenilir Olmak" bilincinin yükselmesine katkı sağlayan öğrenciler, öğretmen veya okul yöneticileri tarafından tespit edilir. 
Tespit edilen öğrencinin neden seçildiğinin, tavır ve davranışlarının okul idaresi ve öğretmenleri tarafından kaleme alınarak aday gösterildiği yarışma türüdür. 
Bu kategoride birincilere 7000, ikincilere 6000, üçüncülere ise 5000 TL ödül verilecek. Ayrıca Değer Ödülü kategorisinde ödüle layık görülen öğrenciyi aday gösteren öğretmeni de 5000 TL teşvik ödülü ile ödüllendirilecek. 

2. Eser Ödülü Kategorisi  
Eser ödülü kategorisinde "Güvenilir Olmak" değerini, bu kategori dâhilinde alt dallarda ortaya koydukları eserleriyle ifade eden öğrencilerin aday gösterildiği yarışma türüdür. Her dalın birincisi olan öğrenciler 7000 TL ile ödüllendirilecektir. 

Eser Ödülü Kategorisi Dalları

  •  Şiir
  •  Hikâye
  •  Resim
  •  Karikatür
  •  Kısa Film 

Başvuru Yeri ve Tarihi: Başvuruların www.turkiyedegerodulleri.com adresine en geç 14 Haziran 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.