Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

81 il milli eğitim müdürlüğü ile değerlendirme toplantısı yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, 81 il milli eğitim müdürlüğünden din öğretiminden sorumlu milli eğitim müdür yardımcısı/şube müdürünün katılımıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.  
81 il milli eğitim müdürlüğü ile değerlendirme toplantısı yapıldı

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen toplantıya, Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz ile daire başkanları katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz, genel müdürlük olarak salgın sürecinde yaptıkları faaliyetler ile gerçekleştirdikleri projeler ve LGS sürecinde planladıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Yılmaz, il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerine seslenerek okul müdürlerini ve öğretmenleri yüreklendirmelerini, öğretmenlerin mesleki gelişimleri konusunda desteklemeleri gerektiğini söyledi.  

Salgın sürecinde il ve ilçe yöneticileriyle iş birliği içerisinde çok iyi çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Yılmaz, "İl-ilçe yöneticileriyle toplantılar yaptık. Hatta her okulun zümre başkanının katılımıyla da toplantılar gerçekleştirdik. Özellikle din öğretiminden sorumlu arkadaşlarımızdan beklentimiz, toplantıda konuştuğumuz konuları ve alınan kararları sahada diğer meslektaşlarımızla paylaşmalarıdır. Çünkü sizler Genel Müdürlüğün faaliyetlerini doğrudan aktaran kişilersiniz. Düzenleyeceğiniz bir panel veya toplantıyla istişare ettiğimiz konuları diğer arkadaşlarımıza iletmeniz son derece önemlidir. Zaten sizlerle bu toplantıları yapmamızın gerekçelerinden biri de budur. Dolayısıyla Genel Müdürlüğümüzün politikalarını sahaya aktarmanız, öğretmenlerimizin beklenti ve düşüncelerini de bize taşımanız büyük önem arz ediyor." dedi.

"Her şeyi yapmak değil ama her öğrenciye mutlaka dokunmaktır" diyen Yılmaz, vizyon ve misyonumuz doğrultusunda okullar arasındaki farkı en aza indirmeyi amaçladıklarını söyledi. LGS kapsamında yapılan merkezi sınavın tamamlandığını hatırlatan Yılmaz, "Hedefimiz LGS, sınav tamamlandı ve okul tercihleri başladı. Güçlü bir tanıtım yapmamız lazım. Sınavla öğrenci alan okullar kendilerini tanıtırken veliye ve öğrenciye ulaşmak için iyi tanıtım yapmaları lazım. Bunun için de güçlü bir tanıtım stratejisi geliştirilmelidir." şeklinde konuştu.

Toplantıda, Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Ahmet İşleyen, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul, Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Eğitim Politikaları Daire Başkanı Oğuzhan Özkan, Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Yusuf Akbaş kendi daireleri tarafından yürütülen faaliyet ve projeleriyle ilgili birer sunum yaptılar.

07-06-202107-06-2021

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.