Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Afrika ülkelerinde Görev Yapan 30 Farklı Branşta Öğretmen Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Ettiler

Afrika ülkelerinde Görev Yapan 30 Farklı Branşta Öğretmen Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Ettiler

Afrika ülkelerinde Türk Sivil Toplum örgütleri tarafından açılan İmam Hatip Lisesi benzeri okullarda görev yapan 30 kadar farklı branşlarda öğretmen ayrıca Kamerun Eğitim Bakanlığı müfettişlerinden bir eğitim müfettişi ve Genel Eğitim eski Genel Müdürü, Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etmişlerdir.

Bu ziyarette Milli Eğitim Bakanlığı olarak Din eğitimi alanında yapmış olduğumuz çalışmalar kapsamlı bir şekilde kendilerine aktarılmıştır.

Kendileri de Türkiye de ki İmam Hatip modelinin kendi ülkelerine aktarılması yönünde yapılabilecek çalışmalarda işbirliği önerisinde ve talebinde bulunmuşlardır.

 

Biz de Milli Eğitim Bakanlığı olarak ihtiyaç duyulan tüm ülkelerde Din eğitimi alanında katkı sunabileceğimizi ayrıca öğretim materyalleri, programlar ve uzman desteği konusunda katkı sunabileceğimizi kendilerine ifade ettik.


Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.