Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Aile Çocuk Eğitim Programı Tanıtım Toplantısı

Aile Çocuk Eğitim Programı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı, Daire Başkanı Uğur Tecir, millî eğitim uzmanları ve okul yöneticilerinin katılımlarıyla gerçekleşti.
Aile Çocuk Eğitim Programı Tanıtım Toplantısı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından, Anadolu imam hatip liseleri ile imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrenci ve velilere yönelik eğitimler aracılığıyla sosyal uyumu teşvik ederek okullarda kapsayıcı bir öğrenme ortamının güçlendirilmesini sağlamak amacıyla uygulanacak ''Aile Çocuk Eğitim Programı''nın tanıtımı yapıldı.

Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir'in açılış konuşmasıyla başlayan tanıtım toplantısı, Milli Eğitim Uzmanı Fatımatüzzehra Kurt'un program hakkında bilgilendirmesiyle devam etti. Program ile ilgili açıklamalarda bulunulan toplantıda, yapılması gereken çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildi.

''Aile Çocuk Eğitim Programı''nın uygulama basamaklarına göre; okullarda proje ekibinin kurulmasının ardından, durum tespiti ve ihtiyaç analizinin yapılması amacıyla anketler uygulanacaktır. İhtiyaç analizi neticesinde öncelikli konular tespit edilecek ve program kapsamında veli ve öğrencilere alanında uzman kişiler ve akademisyenler tarafından seminerler verilecektir.

Programı uygulayan okullar sonuç raporunu, Kalite Takip Sistemi'ne (KTS) işleyecek ve Genel Müdürlük tarafından izleme ve değerlendirme çalışmaları yapılacaktır.

09-05-202209-05-202209-05-202209-05-202209-05-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.