Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası Hackathon Tasarım Yarışması Ankara'da Yapıldı

Ankara'daki Anadolu imam hatip liseleri arasında düzenlenen Hackathon Tasarım Yarışması 31 Ocak-1 Şubat tarihlerinde gerçekleştirildi. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve DMG Akademi Yayıncılık tarafından düzenlenen organizasyonda 10 farklı imam hatip lisesinden 50 öğrenci yarıştı.
Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası Hackathon Tasarım Yarışması Ankara'da Yapıldı

Ankara Şehit Cengiz Polat İmam Hatip Ortaokulu'nda, 50 lise öğrencisi 15 tim halinde dijital içerik tasarımı üzerine yarıştı. Sinema, Animasyon, Kısa Film, Fikir, Hikâye, Grafik ve Afiş Tasarımı alanlarında hünerlerini gösteren gençler, ekip olarak sınırlı bir süre içinde en iyi içeriği üretme deneyimini yaşadı.

24 Saat Boyunca Çalıştılar

Sabah erken saatlerde organizasyon salonunda bilgilendirme toplantısı yapılmasının ardından gençler üretim masalarına alındı ve yarışma başladı. 24 saat aralıksız üretim ile geçen yarışma süresince gençler hem sıkı çalıştı hem takım olma deneyimi kazandı hem de çok eğlendi. Öğrencilere yardımcı olmak üzere öğrencilerle birlikte çalışan 15 danışman, 20 görevli ve 10 gönüllü öğretmen de unutulmaz anlar yaşadı. Yarışmanın gerçekleştirilmesi için büyük destek sağlayan Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanımız Oğuzhan Özkan, Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Ahmet İşleyen, Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Yardımcısı Hilmi Karabacak ile Eğitime Destek Platformu İç Anadolu  Sorumlusu Eyüp Aksoy, gençleri hackathon sırasında da ziyaret ederek çalışmalarını yakından izledi.

Ödül Töreni

1 Şubat Cumartesi günü ödül töreninin gerçekleştirildiği yarışmada, TRT'den yayın ve yapımcıların da yer aldığı 6 kişilik jüri önünde öğrenciler ürünlerini sundu. Yarışmada, 2 kategoride 6 tim 18 öğrenci dereceye girdi. Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanımız Uğur Tecir'in de katılımları ile gerçekleşen ödül töreninde, yarışmaya katılan öğrencilere sertifikaları Gül Nihal Özkan ve Okan Özbay tarafından takdim edildi. TRT Çocuk kanalında yayınlanan Rafadan Tayfa çizgi filminin yapımcısı İsmail Fidan da, hem jüri hem misafir olarak gençlerle sohbet etti, deneyimlerini paylaştı, üretilen içerikleri değerlendirdi ve öğrencileri stüdyosunda misafir etme sözü verdi.

03-02-202003-02-202003-02-202003-02-202004-02-202004-02-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.