Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Anadolu İmam Hatip Liseleri Mesleki Uygulama Çalışmaları Yönetici Hareketliliği Kocaeli'de Yapıldı

Anadolu İmam Hatip Liseleri Mesleki Uygulama Çalışmaları Yönetici Hareketliliği Programı 1-3 Kasım 2022 tarihleri arasında Kocaeli - İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.
Anadolu İmam Hatip Liseleri Mesleki Uygulama Çalışmaları Yönetici Hareketliliği Kocaeli'de Yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından başarısı ve özgün uygulamalarıyla ön plana çıkan eğitim kurumlarının sahip olduğu tecrübe ve bilginin diğer eğitim kurumları ile paylaşılması amacıyla başlatılan yönetici hareketlilik programları çerçevesinde Türkiye'nin farklı illerinden, okul müdür ve müdür yardımcılarının katıldığı program, İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi. 

Açılış programına; Kocaeli İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen, Genel Müdürlüğümüzü temsilen Erol Solak, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Fazlı Zorlu, İzmit İlçe Millî Eğitim Müdürü İhsan Özkan ile okullarımızın idarecileri katıldı.

Yönetici Hareketlilik Programı, Kocaeli İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen'in açılış konuşması ile başladı. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü temsilcisi Erol Solak, Kocaeli'nin din eğitimi ve öğretimi açısından önemli bir il olduğunu belirterek bu tür etkinliklerin ihtiyacı olan okullara dokunulması yönünden önemli olduğunu ifade etti. Ev sahipliği için İl Millî Eğitim Müdürlüğüne, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne, okul müdürü ve öğretmenlerine teşekkür etti.  İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Fazlı Zorlu ve Okul Müdürü Mustafa Yağız'ın konuşmalarıyla program devam etti. Akabinde mesleki yarışmalarda 3. dalda Türkiye finallerine katılan öğrencilerin hazırlık aşamaları ve başarı öyküleri paylaşıldı.

Kocaeli ilinde hizmet veren Müzehhibe Fatma Aydın Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Necip Fazıl Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kandıra İlçesi  Kız ve Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi grup yöneticileri tarafından yerinde ziyaret edildi ve okul yöneticileri tarafından grup yöneticilerine bilgilendirmelerde bulunuldu.

Kapanış programı; Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden emekli Daire Başkanı Osman Ayvazoğlu'nun sunumu, İzmit İlçe Millî Eğitim Müdürü İhsan Özkan'ın değerlendirmesi, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İhsan Erkul'un hitapları ve okul musiki korosunun dini musiki icraları ile sona erdi.

03-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.