Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerimizle Mesleğe Hazırlama-Yaz Eğitim Etkinlikleri Gerçekleştirildi

Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerimizle Mesleğe Hazırlama-Yaz Eğitim Etkinlikleri Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüz; Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerine yönelik 10 farklı il merkezinde yaz eğitim etkinliği düzenledi.

 

            Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerini mesleğe hazırlamak amacıyla 11. sınıfa geçen başarılı öğrenciler için 8’i erkek, 2’si kız öğrencilere yönelik olmak üzere toplamda 10 okulda yaz eğitim etkinliği gerçekleştirildi.

 

            Genel Müdürlüğümüzce, Millî Eğitimimizin genel amaçları doğrultusunda Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerinin mesleğe ve hayata hazırlanmaları,  ilgi ve kabiliyetlerine göre kendilerini geliştirecekleri akademik, bilimsel, mesleki, sanatsal, sportif, sosyal ve kültürel çalışmalar yapmak,  farklı illerden gelen öğrenciler arasında birlik ve beraberlik duygusunu geliştirmek, tarihi ve kültürel gezilerle öğrencilerde tarih ve medeniyet bilinci oluşturmak, liderlik becerisine ve evrensel değerlere sahip bireyler yetiştirmek, ayrıca yaz tatillerinde okul ve eklentilerini çeşitli öğrenme aktivitelerine imkân veren bir merkez haline dönüştürmek amacıyla düzenlenen yaz etkinliklerine Türkiye’nin dört bir tarafından 900 Anadolu imam hatip lisesi öğrencisi katıldı.

 

27 Temmuz 2015–21 Ağustos 2015 tarihleri arasında Van Merkez, Antalya Muratpaşa, Denizli Merkezefendi Cedide Abalıoğlu, Kayseri Kocasinan Uluslararası Mustafa Germirli, Manisa Yunusemre, Samsun Çarşamba, Ordu Merkez Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Şehitkamil, Denizli Merkezefendi Barbaros, Afyon Merkez Kamil Miras Anadolu İmam Hatip Liselerinde gerçekleştirilen etkinlikte Kur’an-ı Kerim, Kur’an’ı Anlamaya Giriş, Fıkhî Meseleler, İslam Ahlakı, Hitabet ve Mesleki Uygulama, Arapça, Hadis Okumaları, Tashih-i Hurûf, Dini Musikî ve Mesleki Yeterlilik gibi takviye dersler verildi.

 

            Kurs merkezi okullarımızda gerçekleşen açılış programlarına mülki idare amirleri,  il/ilçe milli eğitim müdürleri, il/ilçe müftüleri, akademisyenler, daire amirleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

 

            Türkiye’nin dört bir tarafından programa katılan öğrenciler, program süresince gösterdikleri gayret ve özveri ile göz doldurdular. Ayrıca tarihi ve kültürel mekânlara yapılan geziler de programa farklı bir boyut kazandırdı.

 

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ, daire başkanlarımız, genel müdürlük personelimiz, çeşitli üniversitelerden gelen akademisyenler, alanında uzman öğretmenler farklı tarihlerde öğrencilerimizle buluşarak hasbihaller gerçekleştirdiler.

 

            Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Milli Eğitim Uzmanı Lokman AK koordinesinde Anadolu imam hatip liselerindeki öğrencilere yönelik olarak gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında kurs merkezi okullarımızda kapanış programları gerçekleştirildi. Programlar; öğrencilere “Katılım Belgesi” verilmesi, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

 

 

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.