Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Ankara'daki Okul Yöneticileri ile Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Millî Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer, Bakan Yardımcısı Sayın Nazif Yılmaz ve Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül yeni eğitim öğretim yılına hazırlık için Ankara'daki okul yöneticileriyle toplantı yaptı.
Ankara'daki Okul Yöneticileri ile Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında Hacı Bayram Veli Üniversitesi Büyük Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda Ankara'da görev yapan okul müdürleriyle bir araya geldi.  2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında Hacı Bayram Veli Üniversitesi Büyük Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya MEB Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Din Öğretimi Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül katıldı.   

Millî Eğitim Bakanlığı, 2021-2022 eğitim öğretim yılının tamamlanmasının hemen ardından, gelecek yılın hazırlık çalışmalarını başlattı. 2022-2023 eğitim öğretim yılına hazırlık için okul yöneticileri ile yapılan toplantıların ilki İstanbul'da gerçekleştirildi. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ikinci toplantıda Ankara'da görev yapan okul yöneticileri ile bir araya geldi.

Konuşmasında Millî Eğitim Bakanlığının okullar kapandıktan bir hafta sonra toplantılar yaparak yeni eğitim öğretim yılı hazırlık sürecini yönetmeye başladığının altını çizen Bakan Mahmut Özer, Ankara'ya yapılan eğitim yatırımı miktarının yaklaşık 6 milyar liraya ulaştığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 20 yıllık süreçte eğitime erişim ve kitleselleşmeyi artırma desteğiyle sadece beşeri sermayenin niteliğini artırmakla kalmayıp aynı zamanda bu ülkenin çocuklarının kültürel iktidarda söz sahibi olmasının da yolunun açıldığını dile getiren Özer, "Biz eğitimde kitleselleşmeyi sağlayarak çocuklarımıza nitelikli eğitim vermeye başladıktan sonra artık kültürel açılımlarla, kültürel okuryazarlıkla vatandaşımızın çocuklarının bu süreçlere dâhil olması için de çok önemli projeleri, inşallah, önümüzdeki günlerde hayata geçireceğiz." dedi.

Özer, süreçteki katkıları ve özverili çalışmaları için bakan yardımcıları Nazif Yılmaz, Petek Aşkar ve Sadri Şensoy'a;  genel müdürler, Ankara Valisi Şahin, eğitim süreçlerini yöneten Ankara Millî Eğitim Müdürü Harun Fatsa, ilçe millî eğitim müdürleri ve tüm okul yöneticilerine teşekkür ederek toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.

06-07-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.