Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları Bölge Finalleri Tamamlandı

  Genel Müdürlüğümüz ile Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin birlikte düzenlediği “6. Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları” Bölge Finalleri; 2 Mayıs 2015 tarihinde, on yarışma bölge merkezinde, seksen bir ilden gelen öğrencilerimizin katılımıyla üç kategoride gerçekleştirildi.  
Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları Bölge Finalleri Tamamlandı

 

Ankara, Giresun, Rize, Mardin, Malatya, Adana, Burdur, Manisa, Kırklareli ve İstanbul’ un ev sahipliği yaptığı bölge finallerinde öğrencilerimiz, Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında; bilgi yarışması, şiir okuma ve metin canlandırma kategorilerinde, Arapça bilgi ve becerilerini sergilerken başka illerden gelen arkadaşları ile de tanışma ve kaynaşma fırsatı yakaladılar.

İllerini temsilen bölge finallerine katılan ve birinci olan öğrenciler, bölgelerini temsil etmek üzere, 21-22- 23 Mayıs 2015 tarihinde Kayseri’de gerçekleştirilecek 6. Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları Türkiye Finaline katılmaya hak kazandılar  

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.