Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Bakan Yardımcılarımız Sayın Osman Sezgin ve Sayın Nazif Yılmaz'ın Katılımıyla "İstanbul'un Fethi Kutlama Programı" Düzenlendi

MEB Bakan Yardımcılarımız Sayın Osman Sezgin ve Sayın Nazif Yılmaz, Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Ulus İlk Meclis AİHL öğrencileri tarafından icra edilen İstanbul'un Fethi Kutlama Programına katıldı
 Bakan Yardımcılarımız Sayın Osman Sezgin ve Sayın Nazif Yılmaz'ın Katılımıyla

Bakan Yardımcılarımız Sayın Osman Sezgin ve Sayın Nazif Yılmaz ile Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, İstanbul'un Fethi'nin 570. yıl dönümü münasebetiyle Ankara Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından icra edilen İstanbul'un Fethi Kutlama Programı'na katıldı.

Millî Eğitim Bakan Yardımcıları Sayın Osman Sezgin ve Sayın Nazif Yılmaz ile Din Öğretimi Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından icra edilen İstanbul'un Fethi Kutlama Programı'na katıldı.

Anadolu imam hatip liselerinde Program Çeşitliliği kapsamında uygulanmakta olan Mûsikî,  Geleneksel ve Çağdaş Görsel Sanatlar Programı öğrencilerinin icra ettiği İstanbul'un Fethi'nin 570. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen programa katılan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Osman Sezgin; İstanbul'un fethi anlatılırken Fatih Sultan Mehmet'i yetiştiren Akşemseddin Hoca'dan ve Akşemseddin Hoca'yı yetiştiren Ankara'nın manevî büyüklerinden Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri'nden başlamak gerektiğini ifade etti.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Nazif Yılmaz İstanbul'un fethinin Ankara'dan başladığını; matematik, coğrafya, astronomi ve fizik gibi fen bilimleri alanlarında eğitim alan ve birçok yabancı dil bilen Fatih Sultan Mehmet'in manevi anlamda da yetişmesinde Akşemseddin Hoca'nın ve onu yetiştiren Ankara Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri'nin büyük payı olduğunu belirtti.

Genel Müdürümüz Nezir Gül yaptığı konuşmada şu değerlendirmede "Coğrafyamız, başta Anadolu olmak üzere tüm yeryüzünün kıymetli, değerli ve bizlere emanet edildiği bilinciyle sahiplenilmesi ve korunması gerekiyor. İmam Hatip okullarımız fetih gençliği, fetih nesli şuuru vermek maksadıyla gayret ediyor, insanların kalbini ve gönlünü fethediyor." Şeklinde konuşarak sözlerini şöyle tamamladı: "Fatih Sultan Mehmet peygamberimizin müjdesine mazhar olmuş, tarihimizdeki öncü şahsiyetlerimizdendir. Onun misyonunu taşıyan yeni fatihlerin yetişmesi, irfan ordusunun, eğitim ordusunun yetişmesi hedefimizdir."

Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi Geleneksel ve Çağdaş Görsel Sanatlar Programı öğrencilerinin emeği olan hüsn-i hat, tezhip, ebru ve karakalem sanat dallarında eserlerinin de sergilendiği programa Millî Eğitim Bakan Yardımcıları Doç. Dr. Osman Sezgin ve Dr. Nazif Yılmaz'ın yanı sıra Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nezir Gül, Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Harun Fatsa, Daire Başkanımız İhsan Erkul, Ankara Altındağ İlçe Millî Müdürü Hasan Yıldırım, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı. 

31-05-202331-05-202331-05-202331-05-202331-05-202331-05-202331-05-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.