Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Bakan Yardımcımız Sayın Nazif Yılmaz, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Okul Müdürleri ile Bir Araya Geldi

Genel Müdürlüğümüzce, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesini yürüten imam hatip ortaokulları müdürlerine yönelik "İstişare ve Değerlendirme Toplantısı" düzenlendi.
Bakan Yardımcımız Sayın Nazif Yılmaz, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Okul Müdürleri ile Bir Araya Geldi

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Millî Eğitim Bakan Yardımcımız  Dr. Nazif Yılmaz ve Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'ün katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıya ayrıca Daire Başkanımız Dr. Yusuf Akbaş, Proje Danışmanı ve ASBÜ İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Murat Karakaya ve personelimizden Zeynep Olgun, Bahattin Güneyin, Ahmet Turan katılım sağladı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile iş birliği çerçevesinde yürütülen "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi"nde, örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin, hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesi; mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Bu amaçla, okul müdürleriyle gerçekleştirilen "İstişare ve Değerlendirme Toplantısı"nda; 

  • Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında öğrencilerimizin akademik ve hafızlık alanında elde ettiği başarılar ve özgün uygulamalar,
  • Projenin uygulama usul ve esasları kapsamında yürütülebilecek rehberlik ve okul tanıtım çalışmaları,
  • Ortaöğretim kurumlarına geçiş süreci ve bir üst öğrenime hazırlık faaliyetleri,
  • Yaz eğitimleri ve icazet merasimleri

hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesinin ülke geneline yaygınlaşması ile sosyal kabul gördüğünü; mesleki, akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanda başarılara imza atan hafızların sayısının artmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Genel Müdür Mehmet Nezir Gül, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında yetişen binlerce hafız öğrencimiz ile gurur duyduğunu, öğrencilerimizin Kur'an ahlakı ile yaşamlarını sürdürmeleri ve hafızlıklarını bir ömür muhafaza etmeleri hususundaki temennilerini dile getirdi.

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesinin daha sağlıklı ve daha güçlü sürdürülebilmesi için okul müdürlerinin de görüşleri alındı ve toplantı sona erdi.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.