Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Bakan Yardımcımız Sayın Nazif Yılmaz ve Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Uluslararası Milli İrade Kız AİHL İftar Programında Öğrenci ve Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcı Sayın Nazif Yılmaz ve Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Ankara Gölbaşı Uluslararası Milli İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen sergi ve bir hayırseverin verdiği iftar programında öğrenci, öğretmen ve yöneticilerle buluştu.
Bakan Yardımcımız Sayın Nazif Yılmaz ve Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Uluslararası Milli İrade Kız AİHL İftar Programında Öğrenci ve Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

"Sudan Tanıtım Sergisi ve Ülke Uzmanlığı Projesi"
Okul Müdürü Asuman Yüksel'in konuşmasıyla başlayan program Yunus Emre Enstitüsünden Doç. Dr. Ahmet Fadlallah ile Türkçe ve Türkiye konulu söyleşinin ardından Sudan Tanıtım filmiyle devam etti.

Sudan Tanıtım Sergisi'ndeki programda yer alan Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Cihad Demirli ve Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Uluslararası Milli İrade Kız AİHL öğretmen, yönetici ve öğrencileriyle sergiyi gezerek beğenilerini dile getirdi. Program sonunda öğrencilere seslenen Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, yaşanan Ramazan rahmeti ve bereketine vurgu yaptı. Program vesilesiyle öğrencilerin "ülke uzmanlığı projesi" kapsamında bir ülkeyi daha tanıma ve anlama imkânına kavuştuğunu, bu tarz çalışmalarla öğrencilerin gönüllerine dokunulduğunu, bunun da öğrencilerin azim ve gayretini artırarak başarı yolunda hedefe yaklaştıracağını ifade ederek katılımcıların Ramazan bayramını tebrik etti.

Sudan'da ramazanı anlatan iki Sudanlı öğrencinin yöresel kıyafet konseptinde sunduğu tiyatro gösterisinin ardından Arap ve Türk tasavvuf müziğinden seçkilerin yer aldığı konserden sonra iftar programına geçildi. 

İftar sonrası gerçekleşen hasbihal bölümünde okul müdürü Asuman Yüksel,  okul olarak yapılan projelerden bahsederek paydaşlarla olan iş birliğinden ve okulda sunulan hizmetleri anlattı.

"Dünyaya Açılan Kapı"
Genel Müdürümüz Gül, 94 ülkeden öğrencinin öğrenim gördüğü uluslararası Anadolu imam hatip liselerinin dünyaya güzel kapılar açacağını ifade ederek projenin ülkemiz ve insanlık için stratejik ve hayati öneme sahip olduğunu vurguladı. Okuldaki kız öğrencilerin azim ve gayret ile başarılar elde edeceğini, bu inançla yürümenin hem kendileri hem de ülkelerinin istikballeri açısından çok önemli olduğunu belirtti.

Programa Bakan Yardımcı Sayın Nazif Yılmaz, Sudan Büyükelçiliğine vekaleten Askeri Ataşe Adem İsmail Sabdarat, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Cihad Demirli, Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Talim ve Terbiye Kurulu Üyelerinden Hüseyin Korkut, Hüseyin Yorulmaz, Mehmet Gündüz, Genel Müdürlüğümüzden Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Ankara İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hilmi Karabacak ve Şube Müdürü Selman Ekici, Uluslararası AİHL Koordinatörleri Oğuz Maraş, Mehmet Şahap Özalaybey ve Neşe Nacar, Yunus Emre Enstitüsüden Doç. Dr. Ahmet Fadlallah, Sudanlı öğrenci ve misafirler, iftar programının sponsoru hayırsever ve diğer ilgililer katıldı.

27-04-202227-04-202227-04-202227-04-202227-04-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.