Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin, İmam Hatip Ortaokulu Yöneticileriyle Buluştu

Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin ve Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Ankara Yenimahalle Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen "İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları Ramazan Hasbihâli" programında Ankara'daki imam hatip ortaokulu yöneticileriyle bir araya geldi.
Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin, İmam Hatip Ortaokulu Yöneticileriyle Buluştu

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği programa Daire Başkanlarımız Yusuf Akbaş ve Mustafa Yıldız ile Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Harun Fatsa, Yenimahalle İlçe Millî Eğitim Müdürü Veli Karakuş ve imam hatip ortaokullarında müdür ve müdür yardımcısı olarak görev yapan yöneticiler katıldı.

 

Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin ilahi dinletisi ile başlayan program Tevfik İleri Anadolu İman Hatip Lisesi öğrencisinin Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

 

"Bütün Medeniyetler, Ahlak ve İman Üzerine Kuruludur"

"İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları Ramazan Hasbihâli" programına katılan Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin konuşmasına, insanların birbirlerine teşekkür edebilmesinin önemine vurgu yaparak başladı, bütün medeniyetlerin ahlak ve iman üzerine kurulu olduğunu belirtti. Sezgin konuşmasının devamında "Kültürler medeniyetlerin hayata yansımasıdır. Dolayısıyla bir medeniyeti alıp başka bir yere taşıyamazsınız, bir kültürü alıp başkasına uygulayamazsınız. Bunlar fevkalade yanlış olur." dedi

 

"Bizler Hizmet Edilen Değil Hizmet Eden Olmalıyız"

Kendini tanıma, kibirli olmama, inanılan ve güvenilen insan olmanın önemini ifade eden Sayın Sezgin, "Bütün yöneticiler olarak mutlaka inanılan ve güvenilen olmak zorundayız. Yöneticilerimiz okulundaki öğretmenin, öğrencinin, velinin ve personelin yegâne sığınağı ve güvenileni olmalı. Herkes derdini ona anlatmalı. Bizler hizmet edilen değil hizmet eden olmalıyız, bunu unutmayın" dedi.

 

İmam hatip öğrencilerinin çok başarılı olduğunu ve istedikleri üniversiteye, istedikleri fakülteye gidebildiklerini hatırlatan Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sayın Sezgin, imam hatip okulu yöneticilerinin, bu milletin kültürünü iyi bilen ve öğretilerini anlatan insanlar olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı: "Yaptığınız görev çok önemli ve fedakârlık ister. Öğrencilerimize ufuk ve ideal kazandıracağız. Hep birlikte zoru başaracağız... Verdiğiniz bu mücadeleden dolayı sizlere çok teşekkür ederim."

 

"Daha Yapacak Çok İşimiz Var"

İmam hatip yöneticilerine seslenen Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, "Bulunduğumuz konumun bize yüklediği sorumluluklar ve vazifeler çok önemli. Bu hususta imam hatip nesli için en güzeli, en doğruyu ve en hayırlıyı yapacağınıza olan güvenimiz tam. Büyük bir inanca ve asil bir millete mensup olmanın vermiş olduğu güvenle ve huzurla daha yapacak çok şeyimiz var ve yapıyoruz." dedi.

 

"İmam Hatip Ruhu, Misyonu ve Bilincini Sürdürmek Çok Önemli"

İmam hatip ortaokullarındaki öğrenci oranının liselere göre daha yüksek olduğunu ifade eden Gül, "Dolayısıyla imam hatip ortaokulları bizim için çok önemli bir temel teşkil ediyor ve bizim bunu artırarak korumamız gerekiyor. İstiyoruz ki öğrenciler imam hatip ruhunu, misyonunu, bilincini korusun ve sürdürsünler. Öğrencilere bu eğitimin verilmesi ve şuurun kazandırılması için imam hatip ortaokulları çok önemli." dedi.

 

İmam hatip nesli ve camiası var oldukça İslami, ahlaki ve millî değerlerin bu topraklarda daima var olacağını belirten Mehmet Nezir Gül, programa katılan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

 

Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Harun Fatsa, yaptığı selamlama konuşmasında imam hatip okulları yöneticilerine, okul yöneticiliği hakkında değerlendirmelerde bulunarak okul ziyaretlerinde gördüğü güzel örnekler vesilesiyle yöneticilere teşekkür etti.

 

"İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları Ramazan Hasbihâli" programı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

11-04-202311-04-202311-04-202311-04-202311-04-202311-04-202311-04-202311-04-202311-04-202311-04-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.