Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin'in Katılımıyla İstanbul İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları Gerçekleştirildi

Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin ve Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, İstanbul İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları programına katıldı.
Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin'in Katılımıyla İstanbul İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları Gerçekleştirildi

29-30 Aralık 2022 tarihlerinde İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında eş zamanlı yapılan programın açılış törenine Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin katıldı. Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Daire Başkanlarımız İhsan Erkul ve Abdülhalik Baş, İstanbul İl MEM Yardımcısı Faik Kaptan ve şube müdürleri ile diğer ilgililerin katıldığı açılış töreninde ilk oturumda Bakan Yardımcısı Sayın Osman Sezgin "Maziden Atiye Türk Eğitim Sisteminin Psikolojisi ve Felsefesi" konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

İrade, Akıl ve Kalp Eğitimini Hâkim Kılacak Bir Eğitim Ortamı

Maltepe Orhangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine katılan Bakan Yardımcısı Osman Sezgin, yöneticilere yönelik hitaben yaptığı konuşmalarında şahsiyet bilinci ve bilim felsefesi ışığında eğitim yöneticilerinin görev ve sorumluklarından bahsetti. Ufuk açıcı konuşmalarında maziden atiye Türk eğitim sistemini, psikolojik ve felsefi açıdan yöneticilerle paylaştı. İyi ve nitelikli bir eğitim yöneticisinin doğru niyette olması gerektiğini ve doğru niyetin doğru bilgiye ulaşmak için izlenmesi gereken yol olduğunu ifade etti. Bakan Yardımcısı Sayın Sezgin, değersizliğin değer olduğu, ölçüsüzlüğün ölçü olduğu zaman diliminde yaşandığını belirtti. Eğitim yöneticilerinin irade, akıl ve kalp eğitimini hâkim kılacak bir eğitim ortamı hazırlayarak fıtratın gerektirdiği istediği eğitim sistemini yeryüzüne hâkim kılabileceklerini söyledi. Kalplerin öldüğü zamanlarda kalpleri ölmeyen kişiler olarak eğitim camiasına hizmet edilmesi gerektiğini ifade etti.

Aynı gün içerisinde Zeytinburnu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde devam eden programa da katılan Osman Sezgin İstanbul ilinde imam hatip okullarında görev yapan 436 okul müdürü ile bir araya geldi. 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül ve alanında uzman isimlerin okul yöneticileriyle buluştuğu programda güncel konular üzerinden "Türkiye Yüzyılı"nda neler yapılabileceği hakkında sunumlar gerçekleştirildi.

30-12-202230-12-202230-12-202230-12-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.