Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Bakan Yardımcısı Sayın Nazif Yılmaz, Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül "Din Öğretimi Çalıştayı" na Katıldı

   Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz, Fırat üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü 'nün işbirliğinde hazırlanan Din Öğretimi çalıştayı Fırat üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen açılış programı ile başladı.  
Bakan Yardımcısı Sayın Nazif Yılmaz, Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Din Öğretimi Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Talim ve Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet İşleyen, Elazığ Valisi, Ömer Toroman, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, İl Müftüsü Selami Aydın ve eğitimcilerin hazır bulunduğu çalıştay, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Elazığ Din Öğretimi Çalıştayı için Elazığ'da olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek yapılacak olan çalıştayın hayırlı olmasını diledi.

Elazığ Valisi Dr. Öner konuşmasında böyle bir çalıştaya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek Elazığ'ın din eğitimi ve öğretimi konusunda tarihi sürecinin çok önemli olduğunu, Harput'un bir ilim ve irfan yuvası olarak mirasını Elazığ'a bıraktığını ifade etti.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz konuşmasında, insanın Allah ile olan iletişiminin bilgiyle ve öğrenmeyle başladığını ifade ederek;

"İnsanın insanla olan her türlü iletişimi de bilgi ve öğrenmeyle başlar. Ülkemizde din eğitimi konusunda yetkin olan 3 kurumun tüm temsilcileri bugün aramızda bulunarak bu çalıştaya katkı sunuyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı, İlahiyat Fakülteleri ve Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak bugün yapmamız gereken şey nerede eksiklik varsa onu tespit edip düzeltmektir. Bugün hepimiz biliyoruz ki eğitimin niteliği öğretmenin, eğiticinin kalitesi ile doğru orantılıdır. Öğretmenlerimizin ve eğitimcilerimizin niteliklerinin arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılması bu nedenle oldukça önemlidir. Bu kapsamda da öncelikli olarak öğretmen yetiştiren yükseköğretimin güçlendirilmesi gerekir. Çocuklarımıza bir şeyler kazandırabilmek için öğretmen daha sınıfın kapısından girerken sevgi ve muhabbetle girmeli, bu sıcaklığını da öğrencilerine yansıtmalıdır. İyi bir öğretmen mesleki yeterliliğe, metodolojiye, iletişim becerisine, eğitim teknolojilerinin kullanımına sahip olmalı en önemlisi de işini aşkla yapmalıdır" dedi.

3 oturum şeklinde planlanan Elazığ Din Öğretimi Çalıştayı'nın;

İlk oturumunda;

AİHL Meslek Dersleri ve DKAB Öğretiminde Yardımcı Kaynakların ve e-İçeriklerin Aktif Kullanımı,

İkinci Oturumda;

İHL Derslerinde Kur'an Öğretimi,

DKAB Derslerinde Ahlak Öğretimi,

DKAB Derslerinde İman Öğretimi,

İHL İdarecilerinin Yeterlilikleri,

4-6 Yaş (Okul öncesi) Dönem Çocuklarda Değerler ve Ahlak Öğretimi,

Üçüncü Oturumda;

İHL Derslerinde Arapça Öğretimi,

DKAB Derslerinde İman Öğretimi,

DKAB Derslerinde Ahlak Öğretimi ve 4-6 Yaş (Okul Önces,i) Dönem Öğreticilerinin Yeterlilikleri konusu ele alındı.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz Din Öğretimi Çalıştayının ardından Elazığ İmam Hatip Ortaokulunu (Hafızlık Proje Okulu) ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerimiz ile bir araya geldi.

15-06-202215-06-202215-06-202215-06-202215-06-202215-06-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.