Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Bakanlarımız Uluslararası Türk Dünyası Kültür Başkenti Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, ‘Okullar Hayat Olsun Projesi’ kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, Türk Dünyası Kültür Başkenti Anadolu imam hatip lisesi bahçesinde öğrencilerle birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi.
Bakanlarımız Uluslararası Türk Dünyası Kültür Başkenti Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde

Fidan dikiminin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, gençler için yeşil alanların önemine değindi. Yeşilin gençlerin dikkat ve algılarına olumlu etkisinden bahisle Türkiye’deki bütün okullarda gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi verdi. Eroğlu; "Bütün okulları yemyeşil yapacağız. Çünkü bu çocuklara ağaç sevgisini aşılarsak, her biri ormanları koruyan görevlilerimiz olur.” dedi.

“Dünyada orman varlığı azalırken, Türkiye’de orman varlığı artıyor”

“Dünyada orman varlığı azalırken, Türkiye’de orman varlığı artıyor” diyen Bakan Eroğlu; “Özellikle son 15 yılda 1,5 milyon hektar yani 15 milyon dekar orman alanımız arttı. Bu bütün dünyanın dikkatini çekti. Hatta Dünya Ormancılık Formu ve Zirvesi hep Amerika’da yapılırken özellikle 2013 yılında ilk defa Amerika dışından Türkiye’de, İstanbul’da yapıldı” ifadelerini kullandı.

“Türkiye, orman varlığıyla da dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor”

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ise Orman ve Su İşleri Bakanlığına çalışmalarından ötürü teşekkür ederek, şöyle konuştu; “Sadece Eskişehir’de değil, bütün Türkiye’de okullarımızın bahçelerini çocuklarımıza daha güzel mekânlar haline getirmek için Orman ve Su İşleri Bakanlığımız, bölge müdürlüklerimiz olağanüstü bir gayret gösteriyorlar. İnşallah Türkiye, aynı zamanda orman varlığıyla da dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor.”

Bakanlarımızın Okulumuzu Ziyareti 

Fidan dikiminin ardından Kültür ve Turizm Bakanımız Nabi Avcı ve Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu okul binasına geçerek öğrencilerimizle sohbet ettiler ve ilgililerden okul hakkında bilgi aldılar. 

Türk Dünyası Kültür Başkenti Anadolu İmam Hatip Lisesi bu çalışma kapsamında değişik türde 400’den fazla ağaç dikimini tamamlanmış oldu. Ayrıca okul bahçesinin belli bir bölümü peyzaj çalışması ile oldukça güzel bir görünüm kazandı.

 

25-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.