Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Bakanlığımız ve TRT İş Birliği ile Hazırlanan "LGS'ye Doğru" Programı Başlıyor

Millî Eğitim Bakanlığı ve TRT iş birliğiyle akademik başarıyı artırmak, öğrenme eksikliklerini gidermek ve uzaktan eğitime katkı sunmak amacıyla hayata geçirilen "LGS'ye Doğru" programı kapsamında Din Öğretimi Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan uzman öğretmenler tarafından hazırlanan din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin çekimleri başladı.
Bakanlığımız ve TRT İş Birliği ile Hazırlanan

Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan içerikler, konuların pekiştirilmesi ve soru çözme becerilerinin artırılması açısından öğrencilerimizi destekleyecek, LGS'ye hazırlanan öğrencilerin ders konularını tekrar etmelerini, örnek soruların çözümleri ve tahlilleriyle bilgilerini pekiştirmelerini sağlayacak.

Program, konu anlatımları ve soru çözümlerinin yanı sıra drama unsurlarını da içerecek. Bu çerçevede senaryo gereği bir öğrencinin odasını ziyaret eden öğretmenimiz sınava yönelik önemli konulara işaret ederek aklımıza takılan soruları da yanıtlayacak.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü bünyesinde içerikleri hazırlanan bu programın LGS din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri çalışmalarında öğrencilere önemli bir katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Çekimleri devam eden programın ilk bölümü 4 Kasım Cumartesi günü saat 13.00'te TRT Eba Ortaokul kanalında...

16-10-202316-10-202316-10-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.