Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Bakanlığımız ve TRT İş Birliği İle Hazırlanan "LGS'ye Doğru" Programı, TRT-EBA Ortaokul Kanalında Yayına Başladı

Millî Eğitim Bakanlığı ve TRT iş birliğiyle; akademik başarıyı artırmak, öğrenme eksikliklerini gidermek ve özellikle deprem bölgesinde LGS'ye hazırlanan öğrencilere katkı sağlamak amacıyla alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanan "LGS Konularının Soru Çözümleriyle Tekrarı"  konulu program hafta içi her gün TRT EBA Ortaokul kanalında yayında olacak.
Bakanlığımız ve TRT İş Birliği İle Hazırlanan

Bu program sayesinde LGS'ye hazırlanan öğrencilerin, tüm ders konularını uzman öğretmenler tarafından hazırlanan sorularla pekiştirmesi sağlanıyor. Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi için de Genel Müdürlüğümüz bünyesinde yer alan uzman öğretmenlerimiz ekranlarda öğrencilerle buluşuyor.

"Kendi kültürüyle yoğurulmuş imam hatipliler bu ülkenin geleceği olacaklar."
İmam hatip ortaokullarının LGS'de giderek artan bir başarı grafiği olduğuna değinen Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Öğrencilerimiz 2022 yılındaki başarılarıyla bizleri gururlandırdı. Bizler daha çok öğrencimizin bu sevinci yaşaması, üst sıralarda yer alması için elimizden geleni yapacağız ve kendi kültürüyle yoğurulmuş imam hatipliler bu ülkenin geleceği olacaklar. Bu hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla haydi "LGS'ye Doğru." dedi.

 

"LGS'ye Doğru" programı hafta içi her gün saat 14.00'te ve tekrar yayınıyla saat 22.45'te TRT EBA ekranlarında olacak.

04-05-202304-05-202304-05-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.