Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Bakanlığımızca Uygun Görülen ve Öğrencilerimizin Katılımları Beklenen BİLİM-SANAT Yarışmaları

Bakanlığımızca Uygun Görülen ve Öğrencilerimizin Katılımları Beklenen BİLİM-SANAT Yarışmaları

2016-2017 eğitim öğretim yılında da geçmiş yıllarda olduğu gibi, Genel Müdürlüğümüze bağlı Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında öğrenim gören öğrencilerimizin katılabileceği ve bakanlığımızca onaylanan çeşitli yarışmalar düzenlenmektedir.


Bu yarışmalar ile öğrencilerimizi teorik ve uygulamalı olarak temel, fen ve sosyal bilimler alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek;çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak, bu yolla onların bilimsel, akademik, sosyal ve kültürel yönden gelişimlerine katkıda bulunmak; bu alanlardaki yeteneklerini ortaya çıkarmak ve geliştirmek; bilimsel araştırma yöntem ve teknikleri öğrenip kullanarak özgün projeler ortaya koymalarını sağlamak ve üretkenliklerini artırmak amaçlanmıştır.

Ayrıca öğrencilerin “Beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak” yetişmeleri Türk Milli Eğitiminin genel amaçları arasındadır.

Bu amaçlar doğrultusunda öğrencilerimizin katılabilecekleri yarışmalar ekteki tabloda sunulmuştur. Bakanlığımızdan yeni yarışmaların onayı alındıkça tablo güncellenecektir.

 

YARIŞMALAR TABLOSUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.