Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Batman'da uluslararası standartlarda sporcu yetiştiren imam hatip lisesi

Spor programı uygulayan Batman Veysel Karani Anadolu İmam Hatip Lisesi,  açıldıktan bir yıl gibi kısa süre içerisinde çeşitli spor dallarında 94 madalya ve farklı kategorilerde kupa alarak Türkiye'nin en gözde spor liseleri arasında yer aldı.  
Batman'da uluslararası standartlarda sporcu yetiştiren imam hatip lisesi

2020 yılında eğitim öğretime başlayan Veysel Karani Anadolu İmam Hatip Lisesi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun ilk ve tek spor programı uygulayan proje okulu olarak bölge sporuna yeni bir soluk getirdi. Öğrenci aldığı ilk senede yetenek sınavları ile 60 öğrenci alan okul, birçok spor dalında il, bölge, Türkiye ve Avrupa dereceleri alma başarısı gösterdi.

2021- 2022 eğitim öğretim yılında öğrenim görmek üzere 5 -14 Temmuz tarihleri arasında yapılan başvurularda öğrenci seçimi için 205 ön kayıt yapıldı. Yeteneklerini sergileyen 60 öğrenci okula kesin kayıt yaptırmaya hak kazanacak.

Güreş, badminton, atletizm, voleybol gibi bir çok alanda başarılar elde eden Batman Veysel Karani Anadolu İmam Hatip lisesi, Türkiye'de spor programı uygulayan 8 proje okulundan biri. Çeşitli spor dallarında 94 madalya alan öğrencilerin yeni hedefi Avrupa ve dünya şampiyonluğu.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.