Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Bulgaristan Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti.

Bulgaristan Başmüftü vekili ve Şûrâ Başkanı Sayın Vedat S. AHMET başkanlığında Başmüftü yardımcıları ve 21 Bölge Müftüsünden oluşan Bulgaristan heyeti Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.
Bulgaristan Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti.

     

Bulgaristan Başmüftü vekili ve Şûrâ Başkanı Sayın Vedat S. AHMET başkanlığında, Diyanet İşleri Başkanlığı Sofya Din Müşaviri Dr. Ulvi ATA, Başmüftü yardımcıları ve 21 Bölge Müftüsünden oluşan Bulgaristan heyeti Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Heyet, Türkiye’nin sahip olduğu din eğitimi tecrübesini yerinde görmek üzere ülkemize gerçekleştirdikleri ziyarette ile  Türkiye’deki din eğitimi ve öğretimi sistemi, özellikle de İmam Hatip Okulları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek istediklerini ifade ettiler.

 

Genel Müdürlüğümüz Uluslararası Eğitim Öğretim Dairesi Başkanı Osman DEMİRGÜL ve Eğitim Uzmanı Ahmet GÜNDÜZ´ ün katıldığı ziyarette Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ tarafından, Ülkemizdeki din eğitimi uygulamaları ve sahip olduğumuz din eğitimi tecrübesi aktarılarak, örgün eğitim içinde yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi, Din, Ahlak ve Değerler alanındaki seçmeli dersler, Anadolu İmam Hatip Liseleri ders programları, içerikleri ve kitapları, öğrencilerin mezuniyet sonrası istihdamı ile bu derslerin öğretmenlerinin eğitimi, formasyonu ve istihdamı konusunda bilgiler verildi.            

 

Uluslararası Eğitim Öğretim Daire Başkanımız Osman DEMİRGÜL de  Türkiye’de faaliyet gösteren Uluslararası Anadolu İmam Hatip  Liseleri ile Bakanlığımızın yurtdışında açtığı İmam Hatip Okulları hakkında bilgiler verdi.  Heyet, Genel Müdürlüğümüzdeki program sonrası Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan çok memnun olduklarını ve ülkemizden memnuniyetle ayrılacaklarını ifade ettiler.

 

 

 

 

 

  

    

 

 

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.