Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Bulgaristan’dan Gelen İmam Hatip Lisesi Öğrencilerine Yönelik Eğitim Etkinliği İstanbul’da Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüz; Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle Bulgaristan’da eğitim gören imam hatip lisesi öğrencilerini, yaz eğitim etkinlikleri kapsamında İstanbul’da ağırladı.
Bulgaristan’dan Gelen İmam Hatip Lisesi Öğrencilerine Yönelik Eğitim Etkinliği İstanbul’da Gerçekleştirildi

Bulgaristan’ın Rusçuk, Şumnu ve Mestanlı imam hatip liselerinde öğrenimlerini sürdüren; 21’i erkek, 24’ü kız olmak üzere toplam 45 Bulgaristanlı öğrenci, 2 rehber öğretmenleri nezaretinde 2 haftalık yaz eğitim etkinliğine katıldılar.

 

27 Temmuz-9 Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleşen eğitim etkinliğinde erkek öğrenciler, Kadıköy Anadolu imam hatip lisesinin ev sahipliğinde; kız öğrenciler ise M. Emin Saraç Anadolu imam hatip lisesinin ev sahipliğinde etkinliklere katıldılar.

 

Öğrenciler sabahları Kur’an-ı Kerim, İslam Dini Esasları, Siyer, Mesleki Uygulamalar ve Beşeri İlişkiler alanında eğitimler alırken öğleden sonraları ise İstanbul’un manevi mekânları başta olmak üzere tarihi, kültürel ve turistik mekânlarını ziyaret ettiler. Ayrıca katıldıkları Bursa gezisi ile önemli izlenimler edindiler.

 

Etkinliğin sonlarına doğru İstanbul’da sertifika töreni yapıldı. Programın hem eğitim hem de kültürel açıdan öğrenciler üzerinde çok olumlu ve kalıcı etkiler yaptığı gözlendi.

 

 

Sertifika töreninden sonra öğrenciler kalan programlarını tamamlamak üzere Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesine geçtiler. Programın son 4 gününü de burada geçiren öğrenciler, Edirne ziyaretlerinden sonra güzel hatıralarla Bulgaristan’a döndüler.

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.