Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Çelebi Programı Yarıyıl Öğrenci Kampları Yapıldı

19-22 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen Çelebi Programı Yarıyıl Kampları'yla Erkek öğrenciler Kastamonu Yolkonak Kamp Alanı'nda, kız öğrenciler ise Manisa Kula Kamp Alanı'nda bir araya geldiler.
Çelebi Programı Yarıyıl Öğrenci Kampları Yapıldı

Genel Müdürlüğümüz ve Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı (MÜSDAV) iş birliğiyle 2020-2021 eğitim öğretim yılında başlayan Çelebi Programı; Almanca, Çince, Farsça, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca ve Rusça hazırlık dil sınıfı programı uygulayan Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrencilerin gönüllülük esasıyla katıldıkları bir programdır.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Çelebi Programı Yarıyıl Kampları'nda öğrencilerimiz dil etkinliklerinin yanında Türkiye geneli diğer okullardan gelen Çelebilerle tanışma etkinlikleri, matrak, sokak oyunları, macera parkuru, bisiklet, halk oyunları gibi sportif aktiviteler gerçekleştirdiler. Ayrıca öğrencilerimiz gençlik ve vazgeçilmez davamız Filistin üzerine hasbihal ettiler.

Kampın ikinci gününde ise grup görüşmeleri, müzik atölyesi, bileklik atölyesi ve serbest kürsü etkinlikleri gerçekleştirildi. Öğrenciler eğlenerek öğrenmenin, analiz etmenin ve fikirlerini arkadaşlarıyla paylaşmanın keyfine vardılar. Kampın son gecesinde ise kardeşlik gecesi düzenlendi. Öğrenciler başka okullardan ve illerden arkadaşları ile dostluk, kardeşlik köprüleri kurdular.

Çelebi Programı ile öğrencilerin; millî tarih, coğrafya, kültür, dil ve İslam coğrafyası hakkında fikir sahibi olması, imam hatip şuurunu kazanması, kardeşlik ve samimiyet bağlarının güçlenmesi, dünya coğrafyası hakkında kendini yetiştirmiş, uluslararası alanda ülkemizi temsil edecek, topluma faydalı ve nitelikli gençlerin yetişmesine katkı sağlaması amaçlanmaktadır.

24-01-202424-01-202424-01-202424-01-202424-01-2024

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.