Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

"Çift Kanatlılar"da İmam Hatipli Olmayı Bu Defa 2023 YKS Sözel 2. si, EA 8. si ve TYT 1.si Nurullah Şık'tan Dinledik

Mersin/Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu 2023 YKS Sözel 2. si, EA 8. si ve TYT 1.si Nurullah Şık imam hatipli olmayı anlattı.


Nurullah da imam hatip okullarıyla ortaokulda tanışmış. O zamanlar tarihe, edebiyata ve özellikle de sosyal aktivitelere ilgi duyduğunu belirtirken okulunun bu anlamda beklentilerini fazlasıyla karşıladığını bu sebeple de LGS sürecinde tercini yine imam hatip okullarından yana kullandığını ifade etti.

LGS'de 0.57'lik yüzdelik dilime girmeyi başaran Nurullah, hayallerini süsleyen FSB proje okullarımızdan Mersin/Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesine yerleşerek eğitim hayatına devam etti. Tercih aşamasında Nurullah için fen ve sosyal bilimler proje okulu olması, akademik başarısı ve alıştığı iklimi ona sağlayacak olması Yenişehir AİHL'yi öne çıkarmıştı. Mezun olduktan sonra da yaptığı tercihin doğruluğunu büyük bir memnuniyetle anlatan Nurullah, fen liselerinde bile arkadaşlarının beklentilerini karşılayamadığını ve farklı sıkıntılar yaşadığını da dile getirdi. Okuldaki arkadaş ortamının da hem motivasyon sağlayarak derslerine hem de birlikte yaptıkları aktivitelerle sosyal yaşamına katkısını anlatan Nurullah, özellikle öğretmenlerinin ve idarecilerinin özverili çalışmalarını okul günlerinden anılarla anlattı. Pandemi sürecine rağmen eğitim öğretimde herhangi bir olumsuzluk ya da eksiklik yaşamadığını özellikle belirten öğrencimiz, mezun olsa bile öğretmenlerinin desteğini hâlâ hissetmektedir.

Nurullah ŞIK'ın başarısı bizlere bir kez daha göstermiştir ki fen ve sosyal bilimler proje imam hatipokullarında uygulanan program çeşitliliği sayesinde öğrencilere gerek akademik anlamda gerek dinî ilimlerle mesleki anlamda gerek yabancı dil eğitiminde gerekse de kültürel faaliyetlerle sosyal anlamda tam donanımlı eğitim verilmekte ve öğrenciler bu birikimle YKS'de ve hayattabüyük başarılar ortaya koymaktadır.

İmam hatipli olmanın hayatına kattıklarını saymakla bitiremeyen, "İyi ki imam hatip okumuşum." diyerek mutluğunu ve gururunu defaatle dile getiren Nurullah'a hayatının her aşamasında başarılar diliyoruz. Yolu açık olsun.

Videoyu izlemek için TIKLAYINIZ.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.