Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Daire Başkanı Yıldız, Şanlıurfa ve Gaziantep'teki imam hatip okullarında incelemelerde buldu

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, çeşitli incelememe ve değerlendirmelerde bulunmak üzere Şanlıurfa ve Gaziantep'teki imam hatip okullarını ziyaret etti.  
Daire Başkanı Yıldız, Şanlıurfa ve Gaziantep'teki imam hatip okullarında incelemelerde buldu

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Suriye'nin kuzeyindeki Resulayn ve Telabyad'daki programının ardından Ceylanpınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilçedeki çeşitli imam hatip okullarını ziyaret etti.

Ziyaretin ardından Şanlıurfa'daki çeşitli imam hatip okullarında incelemelerde bulunan Yıldız, Karaköprü ilçesinde bulunan Milli İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Haliliye ilçesinde bulunan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti.

Yıldız, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Şanlıurfa merkez ilçeleri ile Halfeti ve Birecik ilçelerindeki okulları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

Yıldız, Şanlıurfa'daki programının ardından Gaziantep'in Nizip ve Şahinbey ilçelerindeki çeşitli imam hatip okullarını ziyaret etti. Uluslararası Gaziantep Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde de incelemelerde bulunan Yıldız, İmam hatip ortaokulları ile imam hatip liselerinin müdürleriyle yapılan istişare ve değerlendirme toplantısına katıldı. Programa Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ile ilçe milli eğitim müdürleri de eşlik etti.

16-07-2021

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.