Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Daire Başkanı Yıldız, Şanlıurfa ve Gaziantep'teki imam hatip okullarında incelemelerde bulundu

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, çeşitli inceleme ve değerlendirmelerde bulunmak üzere Şanlıurfa ve Gaziantep'teki imam hatip okullarını ziyaret etti.       
Daire Başkanı Yıldız, Şanlıurfa ve Gaziantep'teki imam hatip okullarında incelemelerde bulundu

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Suriye'nin kuzeyindeki Resulayn ve Telabyad'daki programının ardından Ceylanpınar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti, imam hatip okulları yöneticileriyle buluştu, ilçedeki çeşitli imam hatip okullarını ziyaret etti.

Ziyaretin ardından Şanlıurfa'daki çeşitli imam hatip okullarında incelemelerde bulunan Yıldız, Karaköprü ilçesinde bulunan Milli İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Haliliye ilçesinde bulunan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti.

Şanlıurfa il müdürlüğünü ziyaret eden Yıldız burada merkez ilçeleri Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü'deki imam hatip okulları yöneticileriyle buluştu.

Yıldız, daha sonra Şanlıurfa'nın Halfeti ve Birecik ilçe müdürleriyle ve imam hatip okulları yöneticileriyle buluştu, çeşitli okullara ziyaret gerçekleştirdi. Programlara Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Arif Kırıkçı da eşlik etti.

Yıldız, Şanlıurfa'daki programının ardından Gaziantep Nizip'te ilçe müdürü ve imam hatip okulları yöneticileriyle Nizip Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde buluştu.

Toplantılarda imam hatip okullarındaki program çeşitliği, okulların tanıtımı, tercih süreci hakkında bilgilendirmede bulunan Yıldız, okullarda karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında istişarelerde bulundu.

Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Gaziantep İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve Şahinbey İlçe Millî Eğitim Müdürü Erdal Kılınç'a ziyaret gerçekleştirdi.

Mustafa Yıldız, inşaat süreci devam eden Uluslararası Gaziantep Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde incelemelerde bulundu, ziyarette Gaziantep İl Millî Eğitim Şube Müdürü Yahya Kemal Karaoğlan da hazır bulundu.

Yıldız, Fırat Kalkanı ile terörden arındırılan Suriye'nin Kuzeyinde Güvenli Bölgedeki imam hatip okulları ve din öğretimi alanındaki çalışmalar kapsamında Gaziantep ve Kilis yetkilileriyle toplantı gerçekleştirdi.

30-07-202130-07-202130-07-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.