Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Daire Başkanı Yıldız, Suriye'nin kuzeyindeki Ahtarin'de öğretmen eğitimi programına katıldı

Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Türkiye'nin terörden arındırdığı Suriye'nin kuzeyindeki Ahtarin kentinde düzenlenen öğretmen eğitimi programına katıldı, Türkmenbareh'te de imam hatip okulu müdürleriyle bir araya geldi.
Daire Başkanı Yıldız, Suriye'nin kuzeyindeki Ahtarin'de öğretmen eğitimi programına katıldı

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, çeşitli istişare ve değerlendirmelerde bulunmak üzere Türkiye'nin terörden arındırdığı Suriye'nin kuzeyinde yer alan Ahtarin bölgesindeki imam hatip okullarını ziyaret etti. Daire Başkanı Yıldız, Türkmenbareh'te de imam hatip okulu müdürleriyle bir araya geldi. Yıldız, bölgedeki imam hatip okullarında sürdürülen eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Yıldız, daha sonra Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Türkiye Maarif Vakfı Suriye Ülke Temsilciliği ve Gazi Şam Derneği iş birliğiyle Ahtarin Kültür Merkezinde; Ahtarin, Azez, Çobanbey, Marea, Souran ve Tel Rıfat kamplarında görev yapan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine yönelik düzenlenen "Suriye'nin Kuzeyinde Güvenli Bölgedeki Öğretmenlerin Eğitimi" konulu seminere katıldı.  

Seminere katılan öğretmenlerle bir araya gelen Yıldız, Türkiye'deki eğitim sistemi ve imam hatip okullarıyla ilgili bilgi verdikten sonra öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini aldı.   Yıldız, daha sonra Ahtarin Yerel Meclis Başkanı ve Ahtarin Bölge Eğitim Müdürü ile de görüşmeler gerçekleştirdi. 

Programa Kilis Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Polat ile diğer ilgililer katıldı.

 

30-03-202130-03-202130-03-202130-03-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.