Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

"Değerli öğretmenlerimize şükran ve minnetle..." Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz'ın "24 Kasım Öğretmenler Günü" mesajı:

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısı ile yazılı mesaj yayımladı.


Değerli öğretmenlerimize şükran ve minnetle...

Dünün, bugünün ve yarının en büyük yatırımı eğitime yapılandır düsturuyla hareket ettiğimiz çalışmalarımızda eğitimin en önemli ana unsurunu öğretmenlerimiz olarak görüyoruz. Bundan hareketle öğretmenlerimizle ilgili yaptığımız faaliyetleri, çalışmalarımızın merkezine aldık.

Bu doğrultuda hizmetiçi eğitim seminerlerimizi nitelik ve nicelik açısından üst seviyeye çıkardık; Öğretmen Gelişim Programı (ÖGEP), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP), Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP), Tashîh-i Hurûf Kursları ve Öğretmen Yaz Etkinlikleri kapsamında yabancı dil geliştirme, hafızlık ve tematik okuma grupları gerçekleştirdik; üniversitelerimizle iş birliği yaptık.

Öğrencinin içindeki cevheri çıkaran, geliştiren, yönlendiren; gerektiğinde bir anne-baba olan öğretmenlerimiz, ülkemizin yarınlarını inşâ etmedeki en önemli yol arkadaşımız.

Öğretmenlerimiz bir taraftan sürekli olarak kendilerini geliştirirken diğer taraftan temsil ettikleri görevin bilinciyle öğrencilerimizi akademik, kültürel, sanatsal ve sportif açılardan geliştiriyor; millî ve manevî değerlerle donatarak medeniyetimizin ihyâ ve inşâ sürecinde lider rol üstleniyorlar.

24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutlar, sağlık, âfiyet ve başarı diler; ebediyete irtihal eden öğretmenlerimize rahmet dilerim.

                                                                                                                                                                                                                                                      Nazif YILMAZ
Genel Müdür

 

24-11-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.