Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri'nin Yeni Durağı: Denizli

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından "Geleceğin Burada, Devletin Senin Yanında" sloganıyla düzenlenen "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri", 4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde Denizli'de gerçekleştirildi.
Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri'nin Yeni Durağı: Denizli

Denizli Gazi Bulvarı üzerinde düzenlenen "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri"nde gençler kamu kurumlarıyla buluşurken, teşviklerin ve desteklerin tanıtıldığı stantlar; ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin yoğun ilgisiyle karşılandı. Stantlarda yapılan tanıtımlarda gençlere; burs, hibe, fon, kredi gibi maddi destekler hakkında ve ihtiyaç duydukları staj programları ile uluslararası alandaki projelerle ilgili bilgiler verildi.

İki gün süren ve yoğun ilgi gören etkinlikte Millî Eğitim Bakanlığı standında; Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından okullara verilen hibe ve desteklenen projelere yönelik tanıtımlar gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüze bağlı öğrenci ve öğretmenlerimiz Erdem Projesi, Servergazi Anadolu İmam Hatip Lisesi "Kodlama Yarışında Bizde Varız" projesi, İncilipınar Şehit Burhan Acar İmam Hatip Ortaokulu "Eğitimde Tek Yürek" faaliyetleri ve Bereketli Hafız İmam Hatip Ortaokulu Başarılı Örnekler Sergisi, Hisar Projesi ile TÜBİTAK ve TEKNOFEST kapsamında yürüttükleri çalışmalarla sergide yerlerini aldılar.

Gençlerin bilgilendirilmesi ve desteklenmesi açısından "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri"nin çok önemli olduğuna değinen Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, bu zamana kadar yapılanlar ve bundan sonra yapılacaklar için projeye katkısı olan herkese minnettar olduğunu belirtti ve bu etkinlik için de emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Denizli Valisi vekili Mehmet Okur, İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve çeşitli kurumların temsilcileri de bakanlık standımızı ziyaret ederek proje ve çalışmalarımızla yakından ilgilendiler.

05-05-202305-05-202305-05-202305-05-202305-05-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.