Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerimize Yönelik Hizmet İçi Eğitim Kursu Rize Çayeli’nde Düzenlendi

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerimize Yönelik Hizmet İçi Eğitim Kursu Rize Çayeli’nde Düzenlendi

Genel Müdürlüğümüz tarafından ilköğretim okullarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik “Öğretim Yöntem ve Teknikleri Kursu” düzenlendi. Kurs, 24-28 Ağustos 2015 tarihlerinde Rize Çayeli Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde başarıyla gerçekleşti.

Kurs programı kapsamında Prof. Dr. Nurullah ALTAŞ, Yrd. Doç. Dr. Mehmet YAŞAR, Yrd. Doç. Dr. Bayram Ali NAZIROĞLU, Mustafa YILMAZ, İshak AŞAR kursiyerle buluştu. Ayrıca Artvin İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan AYIK kursiyerlere yönelik konferans verdi.

 

Katılımcı öğretmenlerimiz yoğun bir tempoda geçen programda, sabah oturumlarında branşlarıyla ilgili eğitim alırken, öğleden sonra ve akşam oturumlarında gerçekleştirilen öğretim yöntem ve teknikleri uygulamaları ile genel kültür alanlarında düzenlenen doyurucu ve verimli etkinliklere katıldılar. Ayrıca kursiyerlerimiz Rize ve Çayeli’nin kültürel zenginlikleri ile Uzungöl ve Ayder yaylası gibi Karadeniz bölgesinin eşsiz güzelliklerini de görme imkânı buldular.
 

Eğitim Uzmanı Hasan TOPAL koordinesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimize yönelik gerçekleştirilen hizmet içi eğitim kursu, katılımcıların memnuniyetiyle tamamlandı.


Etkinlik, sertifika töreniyle son buldu.

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.