Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 152 Okul Müdürü İle AFYON’da

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 152 Okul Müdürü İle AFYON’da

 

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün düzenlediği, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Doç. Dr. Yusuf TEKİN’in de açılış konferansıyla başlayan, “Etkili Eğitim Yönetimi Semineri ve Kalite Çalıştayı” 13-17 Nisan 2015 tarihinde Afyon’da her ilden bir İmam Hatip Ortaokulu müdürü ve bir Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü olmak üzere toplam 152 okul müdürümüzün katılımıyla gerçekleştirildi.   

 

Eğitim Yönetimi Seminerimiz, Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan ERKUL’un başkanlığında Milli Eğitim Uzmanı Ali Kemal ACAR, MEB Uzman Yardımcıları Fatimetüzzehra KURT, Sevde HIZLI, Sema ER ve memurumuz Hasan KILIÇAY ile birlikte koordine edilmiştir.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf TEKİN, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Ömer AÇIKGÖZ, Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ, Emekli Öğretim Üyesi Aytaç AÇIKALIN, Afyon Kocatepe Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Remzi KAYA, Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed ÇAYIR, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Mustafa ÖCAL, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Birol AKGÜN, Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan ERKUL, Uluslararası Dini Eğitim Öğretim Daire Başkanı Osman DEMİRGÜL, Eğitim Ortamları ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Mehmet Nezir GÜL, Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Abdulhalık BAŞ ve İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Yusuf AKBAŞ eğitimci olarak seminerimize iştirak etmişlerdir.

 

 Seminerimizde Milli Eğitim Politikaları ve Eğitim Yönetimi; Eğitim Yönetimi Felsefesi, Mantığı ve Temel Yaklaşımı; Yönetim, Yönetici, Kurum ve İnsan İlişkileri; Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Sorumlulukları ve Faaliyetleri; Hz. Muhammed’in Eğitim ve Öğretim Metodu; Türkiye’de Din Eğitimi, Dünü, Bugünü ve Yarını; İslam Dünyasında Değişen Dinamikler ve Türkiye gibi başlıklarda konular işlenmiştir.

 

Ayrıca çalıştaylarımızda Akademik Başarıyı Artırmak İçin Yapılan/ Yapılacak Çalışmalar, Örnek Uygulamalar; Eğitim Yöneticiliğinde Örnek Uygulamalar, Eğitim Yönetiminde Karşılaşılan Problemler ve Çözüm Teknikleri; Öğretmenlerimizin Mesleki Gelişimi İçin Yapılan/Yapılacak Çalışmalar; İmam Hatip Ortaokullarının/Liselerinin Geleceği ve Geleceğin İmam Hatip Ortaokulları/Liseleri konuları okul müdürlerimizle birlikte değerlendirilmiştir.

 

İzlenimlerimizden ve seminer sonunda yaptığımız anket sonuçlarından hareketle okul müdürlerimizin seminer yönetiminden, seçilen ders konularından ve sunumlarını yapan eğitimcilerden memnun kaldıkları gözlemlenmiştir. Çalıştayların da bilgi paylaşımı açısından yeni ufuklar açtığı belirtilmiştir. Seminer sonunda katılımcılara sertifikaları Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Ömer AÇIKGÖZ tarafından verilmiştir.

 

  

  

  

  

  

 

 

  

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.