Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 4. Türkiye Münazaraları Başladı

Anadolu İmam Hatip Liseleri öğrencileri 10 ayrı dilde yarışıyor
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 4. Türkiye Münazaraları Başladı

Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Türkiye Münazara Yarışmaları'nda hazırlık dil sınıfı programı uygulayan Anadolu imam hatip liseleri öğrencilerimiz Arapça, İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca, Farsça, Çince, Japonca, Rusça ve 100'ü aşkın ülkeden ülkemize imam hatip eğitimi almak için gelip uluslararası Anadolu imam hatip liselerinde eğitim gören öğrencilerimiz Türkçe yarışıyor.

Yarışmalar  iki aşamada gerçekleştirilecek. Birinci aşamada okullarımız yarı final ve finale kadar olan bölümde çevrimiçi, yarıfinal ve finalde yüz yüze yarışacaklar.

Çevrim içi yarışmalar İngilizce'den dört, Türkçe ve Arapça'dan ikişer grup halinde Türkiye genelinde eş zamanlı başladı. Gruplara önceki münazara yarışmalarında dereceye giren okullarımız koordinatörlük etti.

Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen yarışmaya;

17 okul Türkçe,

17 okul Arapça,

35 okul İngilizce,

2 okul İspanyolca,

2 okul Almanca,

2 okul Fransızca,

2 okul Farsça,

Çince, Japonca, Rusça dillerinde birer okulumuz katılıyor.

Öğrencilerimizin farklı dillerde özgün fikir üretebilme ve karşılaştıkları problemlere çözüm bulma; farklı görüşleri istatistikî bilgilerle savunabilme, mantık yürütme, tezler ortaya koyma ve antitezler üretme; özgüven duygularını ve toplum içinde kendilerini ifade edebilme beceri ve yeteneklerini desteklemek ve geliştirmek amacıyla yaptığımız yarışmalar tüm heyecanıyla devam ediyor. Tüm okullarımıza ve öğrencilerimize başarılar dileriz.

31-05-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.