Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanlığı Web sitesi açıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanlığınca, eğitim politikalarına kaynaklık edecek araştırma, planlama ve geliştirme çalışmalarını kamuoyuyla paylaşmak ve daha görünür kılmak amacıyla web sitesi kuruldu.  
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanlığı Web sitesi açıldı

Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanlığınca;  Genel Müdürlüğün hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde sunulmasına yönelik proje faaliyetlerin planlanması, din öğretimi alanında çeşitli kuruluşlarca yapılmış araştırma ve projelerin izlenmesi ve değerlendirilmesi, ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapılarak eğitim projelerinin hazırlanması ve uygulanması gibi konularda birçok faaliyet yürütülüyor.

Din öğretimine yönelik düzenlenecek sempozyum, kongre, panel, konferans, kurs, seminer, çalıştay,  toplantı ve benzeri faaliyetleri de yürüten Ar-Ge Daire Başkanlığı, eğitimde kalitenin artırılmasına yönelik faaliyetler yürütüyor.

Ar- Ge ve Projeler Daire Başkanlığınca şimdiye kadar , Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2021 Programı, İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi, HİSAR (İmam Hatip, İnovasyon, Stem, Atölye, Robotik), "Oku-Yorum" Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projesi, Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Projesi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin Dini Danışmanlık ve Rehberlik Yeterlikleri (Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Projesi), Evin Okula Yakınlaşması ve Değişen Anne Baba Rolleri Projesi, Bir Fidan Bin Gelecek Ağaçlandırma Projesi, Medeniyet Bilinci Seminerleri, Dijital Kanatlar Projesi gibi hayata geçirilen ve planlanan bir çok proje bulunuyor.

Genel Müdürlüğün yeni ve özgün projelerini görmek, Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanlığının sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Webdogmprojeler.meb.gov.tr

Twitter: @dogm_arge

İnstagramdogm_arge

YouTube: ARGE ve Projeler DOGM

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.