Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Tercih Robotu Yayımlandı

Din  Öğretimi Genel Müdürlüğü Tercih Robotu Yayımlandı

LGS tercihlerini heyecanla bekleyen öğrenciler ve veliler için kritik süreç başladı. 12 Temmuz'a kadar sürecek başvurularda, Genel Müdürlüğümüz "Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Tercih Robotu"nu yayınlayarak öğrencilere tercih sürecinde yardımcı oluyor. Öğrenciler tercih robotu ile puanları ve yüzdelik dilimlerine en uygun Anadolu imam hatip liselerini kolaylıkla görebiliyor.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından yayınlanan tercih robotu ile aileler ve öğrenciler, Türkiye genelinde sınavla öğrenci alan Anadolu imam hatip liselerinin tamamını görerek okulların ili, öğretim şekli, öğretim süresi, pansiyon durumu, yabancı dil eğitimi gibi konular hakkında gerekli bütün bilgilere erişiyor.

Öğrenciiler ve aileler tercih döneminde büyük kolaylık sağlayacak Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tercih robotuna http://dogm.meb.gov.tr/bilgisistemi/tercih_robotu adresinden ulaşabilir.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.